ОСТАННІ НОВИНИ
2018-06-12 Архітектурна освіта в центрі міжнародної уваги
Міжнародна спілка архітекторів (UIA) - найвпливовіша і єдина професійна організація, що об'єднує архітекторів усього світу. Серед всіх професійних проблем питання архітектурної освіти є найважливішими, і тому президент МСА Томас Вон'єр особисто патронує роботу Комісії з архітектурної освіти (EDUCOM). В члени цієї Комісії вже вдруге на 2017—2020 рр. обрано також віце-президента Національної спілки архітекторів України Олійник Олену Павлівну.  11-12 червня в Мадриді відбулося перше в цій каденції засідання Комісії з архітектурної освіти (EDUCOM) та Валідаційної Ради МСА. Було визначено, що  EDUCOM є міжнародним мозковим центром, основними завданнями якого на триріччя проголошено: підвищення рівня академічної мобільності, міжнародної інформованості, створення бази даних міжнародної архітектурної освіти, поглиблення якості освіти та професійної підготовки. Особливу увагу президент Вон'єр в своїй доповіді приділив програмі Erasmus + та співпраці з іншими комісіями МСА для створення спільних програм. Олена Олійник поділилась досвідом залучення студентів-дизайнерів до інвентаризації та обліку культурної спадщини та проведення міжнародних виїзних практик, що викликало велику зацікавленість колег. Було також піднято питання про підвищення терміну навчання архітекторів-бакалаврів до 4,5 років і більше, враховуючи складність архітектурної професії (в «Хартії про архітектурну освіту» рекомендовано навіть п'ять років базової освіти).
2018-03-23 Відбулися установчі збори Київського регіонального відділення Архітектурної Палати НСАУ
23 березня 2018 року в ЦБА відбулися установчі збори Київського регіонального відділення Архітектурної Палати Національної спілки архітекторів України. У зборах взяли участь 157 атестованих архітекторів. Засновано Київське регіональне відділення Архітектурної Палати НСАУ. Обрано тимчасову раду Київського регіонального відділення Архітектурної Палати НСАУ терміном на один рік. Обрано голову тимчасової ради Київського регіонального відділення Архітектурної Палати НСАУ - архітектора Московчука Олександра Петровича, директора ТОВ "ТАМ "О. Московчук"" (Київ).   Див. у Додатках:   1.   Положення про Архітектурну Палату НСАУ (16 травня 2014 р.). 2.   Типове положення про регіональне відділення Архітектурної Палати НСАУ (17 жовтня 2014). 3.   Рекомендації місцевим організаціям НСАУ щодо створення регіональних відділень Архітектурної Палати НСАУ (17 жовтня 2014).  
2018-02-15 BRDO: Регулювання ринку проектування провокує численні корупційні зловживання і потребує нагальних змін
Ринок проектування – основа будівельної галузі з обсягом більше 1 млрд грн на рік та високою доданою вартістю. Сфера вимагає висококваліфікованого кадрового забезпечення і запровадження сучасних технологій. Проте застарілі системи підготовки, атестації фахівців та технічного регулювання гальмують розвиток ринку в Україні. 
2018-01-11 Звернення президента НСАУ В. М. Гусакова до Президента України П. О. Порошенка, Голови Верховної Ради України А. В. Парубія, Прем’єр-міністра України В. Б. Гройсмана з приводу діяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ)
№ 4  від  11 січня  2018р.
2018-01-10 Перша версія Концепції публічного управління в галузі будівництва
21 грудня 2017 року відбулась перша координаційна нарада учасників Меморандуму про співробітництво щодо розроблення та реалізації Концепції публічного управління в галузі будівництва. Крім державних структур і громадських об’єднань, що підписали Меморандум, в нараді прийняла участь значна кількість інших зацікавлених інституцій.
2017-12-22 22 грудня 2017 року відбувся XX звітно-виборчий з’їзд НСАУ
22 грудня 2017 року в Центральному будинку архітектора відбувся XX звітно-виборчий з’їзд Національної спілки архітекторів України.
2017-12-13 22 грудня 2017 року в Центральному будинку архітектора (м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 7) відбудеться XX звітно-виборчий з’їзд Національної спілки архітекторів України
22 грудня 2017 року в Центральному будинку архітектора (м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 7) відбудеться XX звітно-виборчий з’їзд Національної спілки архітекторів України.
2017-12-06 НСАУ та Інститут архітектури, урбаністики та регіоналістики НСАУ домовились про створення Концепції публічного управління у будівництві з Мінрегіоном та громадськими організаціями
21 листопада 2017 року Національна спілка архітекторів України в особі президента НСАУ Володимира Гусакова, Інститут архітектури, урбаністики та регіоналістики НСАУ в особі директора інституту Юрія Чудновського та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ в особі заступника міністра з питань будівництва Лева Парцхаладзе, громадська організація «Разом проти корупції», німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), громадська організація «Офіс ефективного регулювання» (BRDO), Конфедерація будівельників України, Будівельна палата України, ДП «ДІПРОМІСТО» та ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» в особі їх представників підписали Меморандум про співробітництво щодо розроблення та реалізації концепції публічного управління у галузі будівництва.
2017-11-12 МИНСК. 8-11 ноября 2017. XII НАЦИОНАЛЬНЫЙ ФЕСТИВАЛЬ АРХИТЕКТУРЫ
Национальные фестивали архитектуры проводятся в Беларуси, начиная с брестской инициативы 1999 года. Основные экспозиции и мероприятия нынешнего юбилейного фестиваля, посвященного 950-летию Минска, проходили во Дворце искусств (Республиканской художественной галерее) на ул. Козлова, 3. В рамках фестиваля состоялись выставки дизайнеров, скульпторов, монументалистов и национальных союзов архитекторов разных стран. Фестиваль проводил Белорусский союз архитекторов совместно с Министерством архитектуры и строительства. Поддержку архитектурному форуму оказывали Министерства культуры, Мингорисполком, Международный союз архитекторов (UIA), Международная ассоциация союзов архитекторов (IAUA), Белорусский союз художников и Белорусский союз дизайнеров.
2017-10-11 НСАУ: НАЦІОНАЛЬНА ДОПОВІДЬ «ПРО СТАН СПРАВ І ПЕРСПЕКТИВИ АРХІТЕКТУРНО-УРБАНІСТИЧНОЇ СФЕРИ»
НАЦІОНАЛЬНА ДОПОВІДЬ
2017-10-10 18-19 жовтня НСАУ проводить презентацію Першої національної доповіді «Стан та перспективи архітектурно-урбаністичної сфери в Україні» та колоквіум з питань професійного мислення «Сенс професій».
Організатором заходу виступає Інститут архітектури, урбаністики та регіоналістики НСАУ.
2017-09-22 22 вересня 2017 р. відбувся VI Пленум правління Національної спілки архітекторів України XVIII скликання (передз’їздівського).
 
2017-09-04 Проекти-переможці Всеукраїнського архітектурного конкурсу «Ревіталізація прибережної території річки Либідь» будуть представлені на Марафоні проектів, що проходитиме на виставці БУДІВНИЦТВО, АРХІТЕКТУРА, НЕРУХОМЕ МАЙНО 7-8 жовтня в Київекспоплазі
Одним із завдань НСАУ є підтримка громадських ініціатив, спрямованих на ревіталізацію постіндустріальних міських територій. Тому Спілка підтримала Фонд «Наша Либідь», який проводить відкритий Всеукраїнський архітектурний конкурс «Ревіталізація прибережної території річки Либідь».
2017-08-15 Лист віце-президента НСАУ Жежеріна В. Б. заступнику міністра культури України Мазур Т. В., стосовно Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу "Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні - Музей Революції Гідності"
2017-08-09 8 серпня в ЦБА відбулась презентація першого етапу «Концепції нормативно-правового регулювання архітектурно-урбаністичної сфери», розробленої за ініціативою Інституту архітектури та урбаністики НСАУ
В обговоренні прийняли активну участь учасники заходу: представники НСАУ, Інституту архітектури та урбаністики, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», офісу ефективного регулювання (BRDO), керівництво інститутів «ДІПРОМІСТО» та «УкрНДІпроцивільбуд». Всі перелічені організації мають підписати угоду про співробітництво щодо розробки та реалізації Концепції. В обговоренні також приймали участь ряд архітекторів-практиків, що займають активну громадсько-професійну позицію, а також представники профільних організацій, зокрема страхового бізнесу.
2017-07-19 Лист президента НСАУ Гусакова В. М. до мера м. Києва Кличка В. В. та Експертний звіт НСАУ щодо реконструкції будівель Київського драматичного театру на Подолі
Пропонуються до розгляду документи НСАУ щодо ситуації з будівництвом та проектуванням об'єкту „Завершення реконструкції будівель Київського драматичного театру на Подолі на Андріївському узвозі, 20 (А, Б) у Подільському районі м. Києва”:
2017-07-14 Святкування Дня архітектури України і нагородження переможців конкурсів-оглядів: "Премія Національної спілки архітекторів України" і "ІНТЕР‘YEAR"
27 червня ц. р. у Центральному будинку архітектора в Києві відбулось святкування Дня архітектури України та нагородження переможців конкурсів-оглядів: "Премія Національної спілки архітекторів України" і "ІНТЕР‘YEAR". 
2017-07-04 Архитектор Юрий Бородкин (18.10.1950 - 4.07.2017). Прощание 5 июля на Байковом кладбище (крематорий) в 14-00.
2017-06-07 ФАХОВИЙ ВИСНОВОК стосовно будівництва торговельно-офісно-житлового центру по вул. Воровського, 15-а, вул. Гончара, 38-б, та вул. Гончара, 48/2, у Шевченківсь-кому районі м. Києва, від 30.05.2017
У відповідь на Депутатське звернення  депутата Київської міської ради О.С. Балицької № 08/279/08/005-671 від 21 квітня 2017 р. до Національної спілки архітекторів України, вивчивши надані документи, проаналізувавши нормативні документи, що діють на території України та міста Києва в галузі будівництва та охорони культурної спадщини, можу викласти наступне:
2017-06-01 Відбулась спроба захоплення приміщень першого поверху львівського Будинку архітектора "Порохова вежа"
Національна спілка архітекторів України звернулась до Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б. та Голови Верховної Ради України Парубія А. В. з приводу ситуації, яка виникла останнім часом навколо Будинку архітектора (Порохової вежі), що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Підвальна, буд. № 4.
2017-04-28 14.04.2017 Альберу Дублеру, колишньому президенту МСА і колишньому раднику Національної ради Палати французьких архітекторів, постановою Міністерства культури і комунікацій присвоєне почесне звання Лицаря Почесного Легіону. Наші вітання!
ALBERT DUBLER NAMED KNIGHT OF THE LEGION OF HONOURANCE
2017-04-25 Україна на підсумковому засіданні Комісії з Архітектурної освіти Міжнародної Спілки Архітекторів (EDUCOM-UIA)
В Парижі 19-20 квітня 2017 р. відбулося спільне засідання Атестаційної ради та Комісії з архітектурної освіти Міжнародної спілки архітекторів (EDUCOM), членом якої є завідувач кафедри дизайну інтер’єру ННІАП НАУ, віце-президент Національної спілки архітекторів України Олена Павлівна Олійник. В склад EDUCOM входять провідні архітектори і професори архітектурних шкіл усього світу, в тому числі Президент МСА Еса Мохамед, віце-президент ІІ Регіону Деніз Інчедаї та інші.
2017-04-20 Запрошуємо на зустріч учасників всеукраїнського архітектурного конкурсу "Ревіталізація прибережної території річки Либідь", що відбудеться у Чт 27 квітня о 15:00 в Центральному будинку архітектора
Зустріч відбудеться за участі організаторів, партнерів та експертів конкурсу, представників Національної спілки архітекторів України. Будуть обговорені ключеві організаційні питання, детально розглядатиметься технічне завдання конкурсу.  Реєстрація на участь у конкурсі триває.  Детальна інформація:  http://nashalybid.org/ увага-конкурс/  Ревіталізація річки Либідь — важливий проект у сфері відродження та захисту водойм України, що здобув широку підтримку громадськості та державної влади. Дякуємо кожному, хто приєднується до нас та прагнете зробити свій внесок у збереження навколишнього середовища та відродження легендарної річки!
2017-03-28 Seminarium: Будівельно-архітектурний семінар "Архітектурні рішення та сучасні технології будівництва готелей, ресторанів, кафе (HoReCa)"
2017-03-13 Звернення делегатів XIX (позачергового) з’їзду Національної спілки архітекторів України щодо діяльності Комітету із Державної премії України в галузі архітектури
Делегатами XIX (позачергового) з’їзду НСАУ (3-го березня 2017 року) обговорено стан справ з оновленням складу Комітету із Державної премії України в галузі архітектури і розглянуто необхідність внесення змін в діюче Положення про Комітет. За підсумками обговорення одноголосно прийнято Звернення делегатів щодо умов подальшої діяльності Комітету із Державної премії.
2017-03-07 Кнуба, архітектурний факультет: вшанування пам`яті архітектора Віктора Чепелика
2017-03-03 3 березня 2017 р. в Центральному будинку архітектора відбувся ХІХ позачерговий з`їзд НСАУ. На порядку денному було прийняття нової редакції Статуту НСАУ на виконання вимог Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування
2017-02-24 23 лютого в Одесі відбувся науково-практичний семінар «Історико-культурна спадщина м.Одеси як об’єкт номінації ЮНЕСКО»
23 лютого в Одесі відбувся науково-практичний семінар «Історико-культурна спадщина м.Одеси як об’єкт номінації ЮНЕСКО». Його організаторами виступили Управління з питань охорони культурної спадщини Одеської міської ради, Одеська обласна організація українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Одеська державна академія будівництва та архітектури. Семінар проходив в рамках ХХХ будівельної виставки «Ваш дім – Одеса». Слухачі семінару заслухали  доповідь начальника Управління з питань охорони культурної спадщини Андрія Шелюгіна про хід виконання міської програми по домінуванню історичної спадщини міста до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, доповідь генерального директора «Інституту культурної спадщини» Анни Звєрякі про історико-культурний потенціал центру Одеси, а також доповіді ряду фахівців. Віце-президент Національної спілки архітекторів Петро Маркман в своїй доповіді наголосив на необхідності збереження автентичності міського середовища Одеси.
2017-02-16 Презентация книги "Клара Демура: архитектор-педагог"
2017-02-16 Seminarium: Архітектурно-будівельна конференція "Архітектура та виклики сучасності: Чому варто застосовувати нові технології та матеріали". Київ, 22 лютого
2017-02-07 В НCАУ здійснено професійну експертизу прийнятого 17 січня 2017 року Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності». Висновки щодо зазначеного Закону вкрай негативні.
В Національній спілці архітекторів України здійснено професійну експертизу прийнятого 17 січня 2017 року Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності».
2017-02-04 ЛЬВІВ. АРХІТЕКТУРНА КОНФЕРЕНЦІЯ «СУЧАСНІ ФАЛЬШПІДЛОГИ ТА ФАСАДИ: АКТУАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ»
ЗАПРОШУЮТЬСЯ: архітектори, проектувальники, будівельники
2017-02-01 4 лютого 2017 р. о 14:00 Громадською організацією "Громада Андріївського узвозу" буде проведено масовий публічний захід "Зупинити нелегальні забудови історичного Києва!"
Громадською організацією "Громада Андріївського узвозу" (голова Я. В. Ємельяненко) ініційовано проведення масового публічного заходу "Зупинити нелегальні забудови історичного Києва!", мета якого - привернути увагу спільноти до системних проблем та порушень у сфері збереження історичного середовища столиці України.
2017-01-12 Архитектор Сергей Александрович Ильин 17 октября 1953 – 10 января 2017
5 января в Штуттгарте Сергею Александровичу провели операцию по замене клапана на сердце. Пять дней он не приходил в сознание, и 10 января был отключен аппарат искусственного поддержания жизни.
2016-12-27 Архитектор Эдуард Бильский (13.07.1931 – 27.12.2016). Прощание состоится 29 декабря в 11-00 на Байковом кладбище, центральная аллея, у Св.-Вознесенской церкви
Эдуард Антонович Бильский — исключительно тонкий инструмент. Абсолютно редкое свойство оставаться художником в сфере, где для этого, казалось бы, не осталось никаких оснований. Но Бильский наперекор всему художник, точно понимающий и взыскательный. Художник из тех, на которых еще держится архитектурная своеобычность непростого города Киева.
2016-12-27 Некролог от Киевпроекта: Эдуард Антонович Бильский (13.07.1931 – 27.12.2016)
2016-12-15 НСАУ та Український союз промисловців і підприємців уклали Договір про співробітництво
17 листопада 2016 року в Центральному будинку архітектора Національна спілка архітекторів України, в особі Президента Гусакова Володимира Миколайовича, та Всеукраїнська громадська організація «Український союз промисловців і підприємців» (УСПП), в особі Президента Кінаха Анатолія Кириловича, з метою налагодження партнерських стосунків, довгострокового взаємовигідного співробітництва, усвідомлюючи необхідність всебічного сприяння розвитку, поліпшенню інвестиційного клімату України, уклали Договір про співробітництво.
2016-11-16 Міжнародна спілка архітекторів: Салоніки (Греція). Мітинг Президентів країн ІІ Регіону МСА
4-5 листопада в Салоніках (Греція) відбувся мітинг Президентів країн ІІ Регіону МСА. Україну представляли Віце-Президенти НСАУ Вадим Жежерін, Олена Олійник, Олександр Чижевський.  Організатором зустрічі була від Спілки архітекторів Греції  Фані Вавілі Циніка,  професор кафедри архітектурного проектування і архітектурних технологій  Школи архітектури Університету Аристотеля в Салоніках.   Міжнародну спілку архітекторів, крім української делегації, представляли Деніз Інчедаї, віце-президент МСА ІІ Регіону; Члени Ради МСА Андрій Боков (Росія), Єжі Грохульський (Польща); Президенти спілок архітекторів Латвії (Юріс Пога),  Литви  (Рута Лейтанайте) , Естонії (Хіндрек Кеслер), Ливану (Елі Хурі), Словакії, Румунії (Сербан Тіганас), Росії (Микола Шумаков) та інші. У своєму вступному слові віце-президент II регіону МСА Деніз Інчедай поінформувала про діяльність робочих комісій і груп і звернула увагу на нові завдання перед Конгресом МСА в Сеулі у вересні наступного року. В числі головних - вдосконалення системи архітектурної освіти, політичні та економічні проблеми в країнах II регіону МСА (Сирія, Ірак, Афганістан, Україна), реформування політики МСА в відношення молоді та ряд інших. Ряд пропозицій щодо активізації діяльності прозвучали в звітах членів Ради МСА. Єжі Грохульский (Польща) розповів, що завершується робота над умовами участі в конкурсах МСА; надалі є важливою проблема біженців. Сербан Драгес Тіганас (Румунія) запропонував всім секціях МСА внести пропозиції до Конгресу МСА. Андрій Боков (Росія) відзначив успішне проведення в м. Баку ІІІ Бакинського Міжнародного Архітектурного Конкурсу в жовтні 2016 р. У ході дискусії Президентів країн було презентовано досвід успішної роботи національних секцій, внесений ряд пропозицій щодо вдосконалення діяльності МСА. Відомий архітектор, член Ради МСА Нікос Фінтікакіс організував екскурсію по Археологічному музею, де він був автором реконструкції. Наступна, остання перед Конгресом в Сеулі, зустріч Президентів Спілок архітекторів ІІ Регіону МСА відбудеться в Софії (Болгарія) весною 2017 року.  
2016-11-09 СУЧАСНА АРХІТЕКТУРНА ОСВІТА: АРХІТЕКТОР – 2020. ФУТУРОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ. VІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ 29 ЛИСТОПАДА 2016
Метою конференції є виявлення шляхів розвитку сучасної архітектурної освіти України щодо методики творчої підготовки на основі узагальнення підходів до викладання, впроваджених у різних факультетах країни.
2016-11-08 Конференция в КНУСА: Архитектура исторического Киева. Ландшафт и вода
2016-11-02 Seminarium в Cумах
2016-10-27 Завершено процес делегування Мінрегіоном України саморегулівній організації – Національній спілці архітекторів України повноважень щодо проведення професійної атестації відповідальних виконавців архітекторів.
Віце-прем’єр-міністром України, Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Зубко Г.Г. 18 жовтня 2016 року підписано відповідний наказ.
2016-10-26 Атестаційна рада та Комісія з архітектурної освіти МСА
В Парижі 24-25 жовтня відбулося спільне засідання Атестаційної ради та Комісії з архітектурної освіти Міжнародної спілки архітекторів (EDUCOM), членом якої є віц-президент НСАУ Олена Павлівна Олійник. В склад EDUCOM входять провідні архітектори і професори архітектурних шкіл усього світу, в тому числі Президент МСА Еса Мохамед, віце-президент ІІ Регіону Деніз Інчедаї та інші.
2016-10-10 Можна придбати значок НСАУ
На замовлення Чернівецької організації НСАУ було виготовлено значок НСАУ (латунь, позолота, кріплення "голка-метелик", діаметр - 17мм). Можна придбати їх для членів Спілки.   ВАРТІСТЬ: 1 шт. - 50 гривень   Кількість значків та адресу відділення отримувача вказуйте, будь ласка, у листі на цю ел.адресу: boyarh@gmail.com - архітектор, керівник проектів BOYKO architect group, Голова місцевої організації НСАУ в Чернівецькій області Ярослав Олександрович Бойко.   У відповідь Вам буде надіслано реквізити для оплати. Можлива відправка Новою поштою, після передоплати.  Вартість доставки сплачує отримувач.      
2016-10-07 «Марафон проектов» - уникальный формат для реализации бизнес-возможностей
6-7 октября в рамках Международного экспофорума «Строительство. Архитектура. Недвижимость» прошел  «Марафон проектов» - мероприятие, ставшее своеобразной коммуникационной площадкой для представителей всех сегментов строительной отрасли.
2016-10-04 Місто Українка: День архітектури
2016-09-27 Прощание с Игорем Петровичем Шпарой состоится 28 сентября в 12-00, Байковое кладбище, Залы прощания
АРХІТЕКТОР ІГОР ШПАРА
2016-09-21 Seminarium в Киеве
2016-09-20 Seminarium в Одессе
2016-09-15 Відбулося спільне засідання Президії Будівельної палати України та Президії Національної спілки архітекторів України
13 вересня 2016 року в Будинку архітектора відбулося спільне засідання Президії Будівельної палати України та Президії Національної спілки архітекторів України за участі керівників провідних будівельних компаній, науково-дослідних і проектних організацій, відомих архітекторів та вчених. В заході взяли участь представники Мінрегіону, ряду громадських організацій. Висвітлювали засідання журналісти будівельних видань.
2016-09-09 Коментар щодо підсумків конкурсу на зайняття вакантної посади директора Департаменту містобудування та архітектури КГГА – головного архітектора м. Києва
9 вересня цього року завершила свою роботу конкурсна комісія з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації – головного архітектора міста Києва.
2016-07-28 "Эко-берег 2016" в Баку
21-25 сентября 2016 года впервые на берегу Каспийского моря, в городе Баку (Азербайджан), пройдет ежегодный Международный архитектурный фестиваль "Эко-берег", посвященный архитектурному развитию берегового пространства.
2016-07-07 ДІПРОМІСТО: урочисте засідання, присвячене Дню Архітектури України
4 липня в приміщенні інституту ДІПРОМІСТО відбулося урочисте засідання, присвячене Дню Архітектури України. Крім керівництва НСАУ, провідних проектних інститутів та архітектурних бюро були присутні Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, заступник голови комісії Верховної ради України Дмитро Андрієвський та інші високопосадовці.
2016-06-29 НСАУ з великою скорботою сповіщає про передчасну смерть Тамари ВЕРЬОВЧЕНКО і висловлює глибоке співчуття її сім’ї – архітекторам Антонюку Д. І., Антонюк А. Д., Антонюк І. Д.
Національна cпілка архітекторів України з великою скорботою сповіщає про передчасну смерть Тамари ВЕРЬОВЧЕНКО і висловлює глибоке співчуття її сім’ї  – архітекторам Антонюку Д. І., Антонюк А. Д., Антонюк І. Д. Прощання з покійною відбудеться  30 червня 2016 року на Байковому кладовищі. Збір о 10:30  біля нижнього павільйону.
2016-06-01 ІІІ пленум правління НСАУ XVIII скликання
27 травня 2016 р. відбувся ІІІ пленум правління Національної спілки архітекторів України XVIII скликання. На ПОРЯДКУ ДЕННОМУ були наступні питання:
2016-05-18 Київ – Щецін – початок співпраці
В рамках налагодження співпраці НСАУ та Палати Архітекторів Польщі на початку травня на запрошення Поморського відділення Палати Щецін відвідав координатор проектів НСАУ Олександр Барановський. В ході розмов були намічені можливі напрямки співпраці НСАУ та Палати. 7 травня для польських колег відбулася презентація творів сучасної української архітектури, що викликала великий інтерес. Досвід архітекторів Щеціна може бути дуже корисним для зодчих Києва, перед якими стоїть складне завдання відродження постпромислових теренів у середмісті та благоустрою набережних Дніпра.
2016-05-06 Спілка архітекторів офіційно здобула статус саморегулівної організації
29 квітня 2016 року відбулося розширене засідання Архітектурно-містобудівної ради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, присвячене інтеграції містобудівного законодавства України в Європейський простір.
2016-04-22 Атестаційні курси в Чернівцях
18-22 квітня в Чернівцях відбулись Атестаційні курси для архітекторів Західного регіону України. На отримання сертифікату подали документи понад 40 представників архітектурної спільноти. В ході тижневого курсу вони прослухали цикл лекцій, присвячених будівельному законодавству та іншим актуальним фаховим питанням. Серед лекторів були такі відомі українські архітектори як Олександр Чижевський, Сергій Буравченко, Олександр Московчук, Олександр Удовиченко. Лекційну програму доповнили екскурсії, що були організовані господарями – Чернівецькою обласною організацією НСАУ, яку очолює Олег Пікущенко.
2016-04-05 Круглий стіл "Архітектурна освіта"
5 квітня 2016 р. в приміщенні бібліотеки архітектурного факультету КНУБА був зібраний круглий стіл, присвячений проблемам підготовки архітекторів  в Україні, популяризації архітектурної професії серед молоді, аналізу ситуації та розробці майбутньої моделі архітектурної освіти. Захід відбувся в контексті підготовки НСАУ Національної доповіді про стан справ в архітектурно-урбаністичній сфері України. В активній фазі обговорення прийняли участь: О. В. Кащенко, В. А. Нікітін, В. М. Гусаков, Ю. В. Чудновський, С. Я. Білоус, А. Є. Кудєлін, В. А. Тімохін, Л. М. Ковальський, Т. Ф. Панченко, Л. Г. Бачинська, Дм. Антонюк, П. Ф. Маркман, Дм. Аранчій, С. В. Біленкова.
2016-03-21 Стамбул: Засідання Міжнародної cпілки архітекторів
В Стамбулі (Туреччина) з 10.03.16 по 13.03.16  відбулося засідання Міжнародної спілки архітекторів. Делегацію Національної спілки архітекторів України представляли: віце-президент Національної спілки архітекторів Украіни, зав.кафедри дизайну інтер’єру НАУ Олійник О.П. та заст. ген.директора з наукової роботи Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання памяток історії, культури і заповідних територій Савчук Г.М. 
2015-11-08 16-й огляд-конкурс «Премія Національної спілки архітекторів України»
Національна спілка архітекторів України вже 16 років прводить огляд-конкурс «Премія Національної спілки архітекторів України».  Це найбільш представницький огляд кращих проектів та реалізацій останніх років, що створені українськими зодчими. До участі запрошені українські архітектори з усіх регіонів України.
2015-10-26 Встреча Президентов II региона МСА: г. Краков 15-16.10.2015 г.
15-16 октября этого года в польском городе Кракове состоялась Встреча Президентов II региона Международного Союза Архитекторов (МСА). Заседание проходило 15 октября этого года в новом современном Дворце Конгрессов, где в это же время проходили мероприятия 15-го Краковского международного Биенале Архитектуры – одного из самых значительных архитектурных фестивалей Европы.
2015-10-26 Стенограмма Першого засідання Вченої ради Інституту архітектури, урбаністики та регіоналістики (ІНАРХ НСАУ)
Гусаков В. Н. В декабре 2014 г. у нас состоялся XVIII съезд НСАУ, и мы подошли к съезду в тех условиях, в которых оказалась наша страна, наше общество, наша профессия.
2015-10-22 30-річчя Міжнародного Бієннале Архітектури в Кракові
15-16 жовтня 2015 року в Кракові, давній столиці Польщі, відбулось Міжнародне Бієннале Архітектури, що проводиться з 1985 року. Зірками ювілейної імпрези стали відомі архітектори та урбаністи Джованні Мультарі, Крістофер Шарплес, Клаудіо Нарді, Петер Бутченсон та інші. Відкрив фестиваль президент м.Краків Яцек Майхровскі.
2015-10-05 Всесвітній день архітектури
5 жовтня зодчі України святкували Всесвітній день архітектури. З 1995 року за рішенням Міжнародної cпілки архітекторів його дату перенесено з 1 липня на перший понеділок жовтня. В Україні День архітектора, як професійне свято, відмічається 1 липня.      
2015-09-30 Перше засідання Вченої ради Інституту архітектури, урбаністики та регіоналістики (ІНАРХ НСАУ)
Стратегією Національної спілки архітекторів України в контексті розвитку сфери архітектури і урбаністики, що прийнято XVIII з’їздом Спілки 12 грудня 2014 року, одним з головних напрямків діяльності архітектурного співтовариства визначено відновлення змістовної цілісності архітектури та містобудування – організацію необхідних для цього досліджень, розвиток архітектурної освіти і просвітництва.
2015-09-23 Міжнародна бієнале архітектури у Кракові 2015
Національна спілка архітекторів України візьме участь у Міжнародній бієнале у Кракові, яка пройде 15-16 жовтня 2015 року під гаслом: ЛЮДСЬКИЙ ВИМІР МІСЬКОГО ПРОСТОРУ.
2015-09-08 Концептуальні передумови реформування проектно-будівельної діяльності
23 травня 2015 р. у НСАУ спільно з Будівельною палатою України розглянуті Концептуальні передумови реформування проектно-будівельної діяльності. По наслідках розгляду і обговорення цих Передумов було прийнято рішення винести підсумковий матеріал на широке обговорення спеціалістами - учасниками інвестиційної діяльності, розмістивши його на Інтернет-ресурсах НСАУ та Будівельної палати України.
2015-07-03 Святкування Дня архітектури у Києві
День архітектури України 1 липня урочисто відзначили київські зодчі. До цієї дати в Домі архітектора відкрилося виставка об’єктів, висунутих на здобуття Державної премії України в галузі архітектури, а також виставка конкурсних проектів вирішення концепції Контрактової площі в Києві. Пополудні в Великому залі Дому архітектора почалося святкування. Українських зодчих привітали Президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Голова Верховної ради Володимир Гройсман, представники міністерства регіонального розвитку. З привітальним словом до архітекторів звернулися президент НСАУ Володимир Гусаков, головний архітектор Києва Сергій Целовальник, голова Київської організації НСАУ Вадим Жежерін, керівники партнерів НСАУ: компаній Клінкербуд Україна та ВЕС-груп. Після концерту класичної музики святкування було продовжено в Архітектурному клубі. Велику допомогу в організації свята, крім згаданих вище компаній-партнерів, надали також Кнауф, Кнауф Інсулейшн, Хенкель Баутехнік та Домберг. В п’ятницю, 3 липня, понад 50 архітекторів прийняли участь в презентації компанії Клінкербуд Україна, де мали змогу поспілкуватись з фахівцями-керамістами з Іспанії та Польщі, а також оглянути найбільшу в Україні експозицію клінкерної цегли та плитки в осередку компанії в селищі Глеваха.
2015-07-02 У Львові архітектори відзначили професійне свято
У своє професійне свято — День архітектури, що відзначається в Україні 1 липня, будівничі зібрались у Львівському будинку архітекторів «Пороховій вежі». Захід організувала Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України (НСАУ). Така зустріч — нагода побачитись, поговорити про здобутки, проблеми, плани.
2015-07-01 Архітекторів України з професійним святом привітали: Президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, Прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк
2015-06-15 Угода про співробітництво НСАУ та Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України
Національна спілка архітекторів України та Інститут держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України 11 червня 2015 року підписали угоду про співробітництво, метою якої є сприяння подальшому розвитку та удосконаленню законодавства про містобудування, архітектурну діяльність, планування і забудову територій, впровадження в практику діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування інноваційних засад урбаністики, спільні наукові розробки та пошуки у сфері архітектурної діяльності та правових відносин, що її регулюють.
2015-06-11 Відбувся ІІ пленум правління НСАУ XVIII скликання
15 травня ц.р. в Центральному будинку архітектора відбувся черговий ІІ пленум правління Національної спілки архітекторів України XVIII скликання. Пленум схвалив в цілому Програму діяльності НСАУ на 2015-2017 роки і доручив редакційній комісії пленуму доопрацювати документ з урахуванням наданих зауважень і пропозицій для затвердження президією правління НСАУ.
2015-05-16 Твори, подані для участі в конкурсі на здобуття Державної премії України в галузі архітектури 2015 року
До засідання Комітету із Державної премії України в галузі архітектури 27 березня 2015 року
2015-05-15 Відбулась конференція «Архітектура і урбанізм; стан і перспективи»
13 травня 2015 року в Центральному домі архітектора пройшла науково-практична конференція  «Архітектура і урбанізм; стан і перспективи».
2015-04-02 Видео: Премия НСАУ, выставка "КиевБилд"
Премия НСАУ https://www.youtube.com/watch?v=BIyZbP-QQ6c "Мнения и перспективы" с выставки "КиевБилд" https://www.youtube.com/watch?v=LvJjq8cvE4Y&index=13&list=PLo-UXXWYFmIIRyQV8PAxvPIiFeV7lTceV
2015-03-20 Всеукраїнський Форум для архітекторів та проектантів «Опоряджувальні роботи. Вектор розвитку»
19 березня в Домі архітектора відбувся Всеукраїнський Форум для архітекторів та проектантів «Опоряджувальні роботи. Вектор розвитку». На Форумі були присутні понад 50 провідних архітекторів та проектантів з усіх регіонів України.
2015-03-16 Познань (Польща): «Сучасна українська архітектура»
10-13 березня 2015 року в місті Познань (Польща) проходила виставка «Сучасна українська архітектура», яку було підготовлено НСАУ та Познаньським відділенням Палати архітекторів Польщі. Вона стала інтегральною частиною експозиції виставки BUDMA, найбільшої виставочної події будівельного ринку Польщі.
2015-03-02 Відбулося установче засідання Комісії НСАУ з професійної практики архітекторів
27 лютого ц.р. відбулося перше (установче) засідання обраної XVIII з’їздом НСАУ (12 грудня 2014 р.) Комісії НСАУ з професійної практики архітекторів. В її роботі взяли участь: президент НСАУ Гусаков В.М., віце-президенти: Чижевський О.П., Жежерін В.Б., члени Комісі: Богданов І.В. (Дніпропетровськ), Буравченко С.Г. (Київ), Вязовський В.Є. (Донецьк), Добровінський С.Р. (Київ), Приймак В.В. (Київ), Серьогін Ю.І. (Київ), Фадеєв С.А. (Черкаси), Хесін В.О. (Харків), Шевченко В.Г. (Київ), Ягольник М.В. (Львів), запрошені: член правл. НСАУ Худяков Ю.Ф.
2015-01-29 РЕЗОЛЮЦИЯ Международной научно-практической конференции «Сохранение исторической застройки центра Одессы путем включения в основной Список всемирного наследия ЮНЕСКО», (28–29 января 2015, г. Одесса)
28–29 января 2015 года в Одессе состоялась Международная научно-практическая конференция «Сохранение  исторической застройки центра Одессы путем включения в основной Список всемирного наследия ЮНЕСКО», организованная управлением по вопросам охраны объектов культурного наследия Одесского городского совета при содействии Одесской государственной академии строительства и архитектуры.
2015-01-07 Олена ОЛІЙНИК: Концепція національної політики щодо культурної спадщини в Україні (Проект)
Пропонуються до уваги дві редакції (україномовна та англомовна) видання: Концепція національної політики щодо культурної спадщини в Україні (Проект) / Під ред. О.П. Олійник. – К.: Архитектура и престиж, Середняк Т.К., 2014. – 134 c. Цей документ був розроблений в рамках проекту, фінансованого ЄС «Регіональне співробітництво для розвитку культурної спадщини» за програмою «Культура Східного партнерства».
2014-12-12 Відбувся XVIII з’їзд НСАУ
12 грудня 2014 р. відбувся XVIII з’їзд Національної спілки архітекторів України. Він заслухав і обговорив звіт правління НСАУ і звіт ревізійної комісії Спілки, розглянув низку питань, пов’язаних з головними завданнями Спілки, а також питання, які охоплюють основні сфери архітектурної діяльності.
2014-12-10 Звернення громадських організацій у сфері будівництва, містобудування та архітектури до громадського та експертного середовища (від 03.12.2014)
Текст див. у Додатку.
2014-10-17 Відбувся VI пленум правління НСАУ XVII скликання
Див. фотозвіт. Докумени див.: Норми і документи / Рішення пленумів правління НСАУ.
2014-10-02 Проекти документів до VI пленуму правління НСАУ XVII скликння
Пропонуються до уваги проекти наступних документів до VI пленуму правління НСАУ XVII скликання, що відбудеться 17 жовтня 2014 року в Києві, в Центральному будинку архітектора:
2014-10-01 В пошуках стратегічних орієнтирів
25-26 вересня в Центральному будинку архітектора відбулася проектно-експертна сесія «Стратегічні орієнтири та механізми реформування архітектурно-містобудівної сфери. Інституційне та правове забезпечення». Її учасниками стали експерти в областях: архітектури, містобудування, конституційного права, державного управління, інвестиційної діяльності, методології, публічної політики. Виступили В.М.Гусаков, В.І.Нудельман, В.А.Нікітін, В.Б.Жежерін, С. Руденко, О.П.Чижевський, О.П.Олійник, Ю.Ф.Худяков та інші провідні представники архітектурно-містобудівного цеху. Модератором сесії був Ю.В.Чудновський.
2014-07-14 ВИСТАВКА УКРАЇНСЬКОЇ АРХІТЕКТУРИ В ЖЕШУВІ (ПОЛЬЩА)
4 липня 2014 року в місті Жешув (Польща) відкрилась виставка «Українська архітектура — ХХІІ роки незалежності», яку було підготовлено НСАУ та Жешувським відділенням Спілки архітекторів Польщі. На відкритті виставки виступили голова Жешувського відділення САРП Марек Хробак, представники міської адміністрації та українського консульства. Інформаційне повідомлення у супроводі презентації зробив координатор інформаційних проектів НСАУ Олександр Барановський. Виставка включає кілька десятків найцікавіших об’єктів, збудованих в Україні за останні 20 років. Після відкриття виставки відбулась зустріч з представниками Спілки архітекторів Республіки Польща. Обговорювались питання культурного обміну між НСАУ та САРП, зокрема організації виставки сучасної польської архітектури в кількох українських містах.
2014-07-03 "СОЦІАЛЬНА ПРОГРАМА ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНИ" (Проект)
Пропонується до уваги і обговорення проект: «СОЦІАЛЬНА ПРОГРАМА ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНИ». 
2014-07-01 TIKKURILA поздравляет архитекторов с профессиональным праздником - Днём архитектора! И дарит наборы колеровочных карт! Заходите на сайт www.tikkurila.ua
Как будут выглядеть города будущего? Это решать вам, архитекторы и дизайнеры! В День Архитектуры мы поздравляем тех, чьими стараниями украинские города будут становиться красивее! 
2014-07-01 Празднование Дня архитектора в Киеве: ЦДА
1 июля Украина торжественно отпраздновала ДЕНЬ АРХИТЕКТУРЫ. Наш цеховой праздник чуть ли не единственный в стране, который называется по имени ремесла, а не ремесленника. Есть дни милиционера и медработника. У нас – День архитектуры!
2014-06-12 Присудження Державних премій України в галузі архітектури 2014 року
6 червня 2014 р. відбулось засідання Комітету із Державної премії України в галузі архітектури. На підставі обговорення, враховуючи оцінки рецензентів, висновки виїзних комісій та відгуки громадськості, за результатами таємного голосування Комітет із Державної премії України в галузі архітектури постановив подати на затвердження Президентові України проект Указу Президента України про присудження Державних премій України в галузі архітектури 2014 року:
2014-06-02 Документи V пленуму правління НСАУ ХVІІ скликання
16 травня цього року в Центральному будинку архітектора відбувся черговий V пленум правління Національної спілки архітекторів України ХVІІ скликання.
2014-05-21 Перші збори сертифікованих архітекторів м. Києва
20 травня 2014 року в Центральному будинку архітектора відбулись перші збори сертифікованих архітекторів м. Києва, були присутні понад сто практикуючих зодчих. Під час засідання було розглянуто два основні питання:
2014-05-19 Відбувся V пленум правління НСАУ ХVІІ скликання: Фотозвіт та Порядок денний
16 травня ц. р. у Києві в Центральному будинку архітектора відбувся V пленум правління Національної спілки архітекторів України ХVІІ скликання.                                                                    
2014-05-08 Совещание представителей ICOMOS Восточной и Центральной Европы
7 мая в Риге состоялось совещание представителей ICOMOS Восточной и Центральной Европы по вопросам дальнейшего сотрудничества между национальными комитетами и Национальным союзом архитекторов Украины. Присутствовали на совещании: президент ICOMOS Польши Богуслав Шмыгин (Польша),вице-президент ICOMOS Грузии Нато Цинцабадзе (Грузия), вице-президент НСАУ, член ICOMOS Украина Елена Олейник (Украина), президент ИКОМОС Латвия Яна Якобсоне, эстонские и латвийские историки и коллеги-архитекторы. Приняли программу работы национальных комитетов ICOMOS на 2014 -15 год. В программе предусмотрено проведение совместных семинаров, стажировка специалистов, совместные программы подготовки магистров и аспирантов в области реставрации на базе Люблинского университета, Львовской политехники и Института аэропортов Национального авиационного университета (Киев). Кроме того, предусмотрено проведение обучающих курсов для специалистов-реставраторов с привлечением иностранных лекторов на базе Национального союза архитекторов Украины с октября 2014 г.  Такая совместная работа будет успешным продолжением процесса интеграции Украины в европейское сообщество и создаст условия для сохранения культурного наследия. Вопросы совместного сотрудничества архитекторов и органов охраны наследия будут также предметом обсуждения на Всемирном конгрессе архитекторов в Дурбане, 3-10 августа 2014 года.
2014-04-25 XXV Всесвітній конгрес Міжнародної спілки архітекторів в Дурбані 3-7 серпня 2014. Тема: Architecture otherwhere
Див.: Додатки
2014-03-17 Проект «Архитектурные сокровища Украины»
Архитектурное достояние украинских городов стало объединяющим фактором для таких разных субъектов городской системы как власть, бизнес и общественность. 14 марта в Киеве в ходе круглого стола «Новые города — пространство диалога власти, бизнеса и общества» были представлены результаты одного из проектов, выработанных в ходе диалога между сторонами — «Архитектурные сокровища Украины».
2014-03-11 Х конференція Палат архітекторів країн Центральної та Східної Європи
«Гонорари архітекторів в країнах ЄС — юридичні умови» — таку назву мала Х конференція Палат архітекторів країн Центральної та Східної Європи, що проходила в польському місті Устронь 6-8 березня ц. р. В роботі конференції приймала участь делегація Національної спілки архітекторів України в складі віце-президента НСАУ Олександра Чижевського, голови Львівської організації НСАУ Олександра Яреми та координатора інформаційних проектів НСАУ Олександра Барановського.
2014-03-11 Виставка української архітектури в Щеціні (Польща)
6 березня 2014 року в місті Щецін (Польща) відкрилась виставка «Українська архітектура — ХХІІ роки незалежності», яка була підготовлена НСАУ та Спілкою архітекторів Польщі. На відкритті виставки виступили віце-президент НСАУ Олександр Чижевський, голова Львівської організації НСАУ Олександр Ярема та координатор інформаційних проектів НСАУ Олександр Барановський. Змістовна частина виставки включає кілька десятків найцікавіших об’єктів, збудованих в Україні за останні 20 років. Перед відкриттям виставки відбулась зустріч з представниками Спілки архітекторів Республіки Польща, в ході якої були обговорені плани співпраці наших творчих спілок.
2014-02-26 Звернення Національної спілки архітекторів України до Всеукраїнського об’єднання «Майдан»
Національна спілка архітекторів України (Спілка) наголошує на необхідності принципового реформування суперкорупційної системи містобудівної галузі, яка успадкувала всі негативи радянських часів з законами, створеними в інтересах чиновницько-бюрократичного апарату в альянсі з підпорядкованим будівельним бізнесом. Результатом дії цієї системи постає хижацький розподіл земельних територій, нищення пам’яток містобудування та архітектури, безсистемна забудова.
2014-02-24 Довідка про твори, подані для участі в конкурсі на здобуття Державної премії України в галузі архітектури 2014 року
До  засідання Комітету із Державної премії України в галузі архітектури 07 лютого 2014 року
2014-02-04 Виставка НСАУ в Бидгощі (Польща)
31 січня 2014 року в м. Бидгощ (Польща) відкрилась виставка "Архітектура України за ХХІІ роки незалежності". Вона була підготовлена Національною спілкою архітекторів України та Спілкою Архітекторів Республіки Польща. Експозиція, що викликала великий інтерес у польських колег, включає в себе ряд об’єктів, що постали в нашій країні протягом останніх десятиріч. Цією виставкою САРП відкриває цикл експозицій, присвячених сучасній архітектурі різних країн Європи.
2014-01-17 Анонс: виставка НСАУ в Польщі
В лютому цого року в м. Бидгощ буде експонуватись виставка "Українська архітектура за ХХІІ роки незалежності", — спільний проект Національної спілки архітекторів України та Спілки архітекторів Республіки Польща. 
2013-12-12 ЗВЕРНЕННЯ НСАУ
Кризові явища в економіці і в суспільстві спричинили масові акції протесту – люди вийшли на Майдан. Національна спілка архітекторів України висловлює глибоке занепокоєння стосовно розвитку подій та закликає до недопущення застосування насилля. Висловлюючи позицію більшості керівництва Національної спілки архітекторів України, в якості акту гуманізму запропоновано використовувати Будинок архітектора для ночівлі, відпочинку та обігріву громадян, які реалізуючи своє конституційне право, приймають участь в мирних акціях протесту. Разом з тим двері Будинку архітектора відчинені і для правоохоронців, які за присягою оберігають громадський порядок, з метою обігріву та перепочинку. Ми закликаємо усіх до мирного розв’язання проблем українського суспільства на благо свого народу і своєї держави.
2013-12-02 ЗВЕРНЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ АРХІТЕКТОРІВ УКРАЇНИ
Спілка архітекторів засуджує насильство та закликає владу шанувати права людини, а опозицію – зберегти людей від екстремістських настроїв. Ми закликаємо вирішувати питання шляхом переговорів виключно демократичними засобами.
2013-11-28 Архитектурная экскурсия по Киеву президентов II региона Международного союза архитекторов, 9 ноября 2013.
Экскурсия началась с Липок, от гостиницы «Национальная». Первой достопримечательностью была осмотрена Киево-Печерская лавра с верхней территорией: Троицкая надвратная церковь, Трапезная, действующий, с субботней службой и впечатляющим хором Успенский собор, обзорная терраса за художественными мастерскими, типография, Ковнировский корпус, Всесвятская церковь, кельи и госпиталь. Следующая остановка экскурсионного автобуса была произведена на углу Лютеранской и Круглоуниверситетской. Здесь изумленные экскурсанты с интересом разглядывали Дом плачущей вдовы, Администрацию Президента, Дом с химерами и крещатицкую панораму. Затем автобус весело скатился по улице Круглоуниверситетской к Бессарабскому рынку. Рынок предстал во всем разнообразии нашего сельского хозяйства: от сала до искрящейся черной икры. Бессарабский квартал показал и прокомментировал автор, президент КОНСАУ Вадим Жежерин. В ТЦ «Мандарин» уважаемым зарубежным гостям охраной было опасливо отказано в возможности фотосъемки. Далее, через памятник Ленину и коммунистическую палатку, экскурсия воспоследовала к Владимирскому собору, в котором насладилась византийскими роскошествами и знаменитой настенной живописью. От оперного театра архитектурный коллектив пешком продвинулся к Золотым воротам и получил подробнейшие комментарии на территории Софийского заповедника и в самом Софийском соборе. В завершение обзора, в этот специально выдавшийся солнечный день, удовлетворенная компания вернулась через получасовой затор перед Присутственными местами в ЦДА. В зеленом зале гостей ждал непринужденный прощальный обед. Невзирая на то, что публика была более чем искушенной и повидала многое, все были искренне впечатлены пейзажными и архитектурными достоинствами Киева. 
2013-11-26 Заседание Встречи президентов Второго региона Международного союза архитекторов, организованное НСАУ и Советом II региона МСА, 8 ноября 2013. Фотоотчет.
Фото: Тина ГРАЧ
2013-11-22 8 ноября 2013 года в Киеве состоялось очередное заседание Встречи президентов Второго региона Международного союза архитекторов, организованное НСАУ и Советом II региона МСА. Пост-релиз и фотоотчет.
Встреча президентов в рамках Международного союза архитекторов была организована НСАУ и Советом II региона МСА в Киеве 7–9 ноября с. г. Второй регион по классификации МСА охватывает Восточную Европу, СНГ и Ближний Восток, более тридцати стран.
2013-11-20 ВИДЕОЗАПИСЬ: Заключительное слово президента НСАУ Владимира ГУСАКОВА на конференции НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе" в первый день Встречи президентов II Региона МСА. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
2013-11-20 ВИДЕОЗАПИСЬ выступления президента САРП Ежи ГРОХУЛЬСКОГО на конференции НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе" в первый день Встречи президентов II Региона МСА. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
2013-11-20 ВИДЕОЗАПИСЬ приветственного слова вице-президента II Региона Международного союза архитекторов Дениз ИНЧЕДАЙ на конференции НСАУ в первый день Встречи президентов II Региона МСА. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
2013-11-20 ВИДЕОЗАПИСЬ доклада организатора молодежного архитектурного движения Юлии СУПРУНОВИЧ "Архитектурное образование: Механизм приобщения молодых архитекторов к работе над проблемными ситуациями города". 7 ноября 2013.
На конференции НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе", прошедшей 7 ноября 2013 в рамках Встречи президентов II Региона МСА, организатор молодежного архитектурного движения Юлия СУПРУНОВИЧ поделилась опытом проведения на базе НСАУ Международного фестиваля DAS FEST и ярко проиллюстрировала сообщение "Архитектурное образование: Механизм приобщения молодых архитекторов к работе над проблемными ситуациями города".
2013-11-20 ВИДЕОЗАПИСЬ презентации новой книги главного редактора А+С Бориса ЕРОФАЛОВА "Архитектурный атлас Киева", изданной к Встрече президентов II Региона Международного союза архитекторов. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
Главный редактор А+С Борис ЕРОФАЛОВ презентовал новую книгу "Архитектурный атлас Киева". Великолепно иллюстрированный путеводитель по десяти архитектурным эпохам, с привязкой всех объектов к историческим картам. Книга содержит параллельный английский перевод и была издана специально к Встрече президентов II Региона Международного союза архитекторов.  Презентация состоялась на конференции НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе", прошедшей в Киеве, в Центральном доме архитектора, 7 ноября 2013.  
2013-11-20 ВИДЕОЗАПИСЬ выступления председателя СА Болгарии Георгия БАКАЛОВА в поддержку идеи создания "Международного архитектурного банка", высказанную в докладе Петра МАРКМАНА на конференции НСАУ. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
2013-11-20 ВИДЕОЗАПИСЬ доклада вице-президента НСАУ Петра МАРКМАНА: Идея создания "Международного архитектурного банка". Конференция НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе" в рамках Встречи президентов II Региона МСА. Киев, 7 ноября 2013.
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ выступления президента САР Андрея БОКОВА в качестве оппонента Владимиру НИКИТИНУ на конференции НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе" в рамках Встречи президентов II Региона МСА. Киев, 7 ноября 2013.
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ доклада д-ра культурологии Владимира НИКИТИНА "Системы расселения Украины: Прошлое, настоящее, будущее" на конференции НСАУ в первый день Встречи президентов II Региона МСА. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
Доклад д-ра культурологии Владимира НИКИТИНА на тему: "Системы расселения Украины: Прошлое, настоящее, будущее". Конференция НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе" в рамках Встречи президентов II Региона Международного союза архитекторов.  Киев, Центральный дом архитектора, 7 ноября 2013.  
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ выступления Эрнеста КАЛЬМАНА, президента Союза архитекторов Visegrad 4 в рамках дискуссии на конференции НСАУ в первый день Встречи президентов II Региона МСА. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ: реплика из зала Светланы БЕРКОВСКОЙ (Парижское агентство по реабилитации старых зданий) на доклад Елены ОЛЕЙНИК "Международное сотрудничество для сохранения и развития культурного наследия". Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
Реплика Светланы БЕРКОВСКОЙ (Парижское агентство по реабилитации старых зданий) на доклад Елены ОЛЕЙНИК "Международное сотрудничество для сохранения и развития культурного наследия".  Конференция НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе" в рамках Встречи президентов II Региона Международного союза архитекторов.  Киев, Центральный дом архитектора, 7 ноября 2013.  
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ выступления Сербана ТИГАНАСА, председателя Палаты архитекторов Румынии, в рамках дискуссии на конференции НСАУ в первый день Встречи президентов II Региона МСА. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ доклада вице-президента НСАУ Елены ОЛЕЙНИК на конференции НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе" в первый день Встречи президентов II Региона МСА. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
Доклад вице-президента НСАУ по международной деятельности Елены ОЛЕЙНИК на тему: "Международное сотрудничество для сохранения и развития культурного наследия".  Конференция НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе" в рамках Встречи президентов II Региона Международного союза архитекторов.  Киев, Центральный дом архитектора, 7 ноября 2013.  
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ доклада вице-президента САР, члена Совета МСА II Региона Андрея КАФТАНОВА (Москва) на конференции НСАУ. Дискуссия: Юрий ХУДЯКОВ, Николай ДЁМИН, Елена ОЛЕЙНИК. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
На конференции НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе", состоявшейся в Центральном доме архитектора 7 ноября 2013, вице-президент САР, член Совета МСА II Региона Андрей КАФТАНОВ (Москва) выступил с докладом на тему: "Региональная специфика сохранения и развития архитектурного наследия советского периода". Конференция была приурочена к Встрече президентов II Региона МСА, проходившей в Киеве 7-9 ноября 2013.
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ выступления председателя СА Болгарии Георгия БАКАЛОВА в поддержку тезисов доклада Владимира ГУСАКОВА на конференции НСАУ в первый день Встречи президентов II Региона МСА. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
Видеозапись выступления председателя Союза архитекторов Болгарии Георгия БАКАЛОВА в поддержку тезисов доклада президента НСАУ Владимира ГУСАКОВА  "Интеграция архитектурного сообщества Украины в мировую архитектуру. Формирование Архитектурной палаты Украины. Адаптация международных стандартов архитектурной деятельности и архитектурного образования". Конференция НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе" в первый день Встречи президентов II Региона Международного союза архитекторов. Киев, Центральный дом архитектора, 7 ноября 2013.  
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ доклада президента НСАУ Владимира ГУСАКОВА на конференции НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе" в первый день Встречи президентов II Региона МСА. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
В основной части конференции НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе", прошедшей 7 ноября 2013 в рамках Встречи президентов II Региона Международного союза архитекторов, первый тематический доклад сделал президент НСАУ Владимир ГУСАКОВ. Тема доклада стала основополагающей для конференции и в целом для трех дней работы Встречи МСА: "Интеграция архитектурного сообщества Украины в мировую архитектуру. Формирование Архитектурной палаты Украины. Адаптация международных стандартов архитектурной деятельности и архитектурного образования".
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ слова благодарности вице-президента НСАУ Елены ОЛЕЙНИК партнерам НСАУ, которые оказали помощь в подготовке проведения в Киеве Встречи президентов II Региона Международного союза архитекторов. ЦДА, 7 ноября 2013.
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ приветствия исп. директора Всеукраинской ассоциации производителей автоклавного газобетона Олега СИРОТИНА на открытии конференции НСАУ в первый день Встречи президентов II Региона МСА, 7.11.2013
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ приветствия президента Конфедерации строителей Украины Льва ПАРЦХАЛАДЗЕ на открытии конференции НСАУ в первый день Встречи президентов II Региона МСА. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ приветствия главного архитектора Киева Сергея ЦЕЛОВАЛЬНИКА на открытии конференции НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе" в первый день Встречи президентов II Региона МСА. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ приветственного слова генерального секретаря Международного союза архитекторов Мишеля БАРМАКИ на открытии конференции НСАУ в первый день Встречи президентов II Региона МСА. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ приветствия замминистра регионального развития, строительства и ЖКХ Украины Дмитрия ИСАЕНКО на открытии конференции НСАУ в первый день Встречи президентов II Региона МСА. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ приветствия президента НСАУ Владимира ГУСАКОВА на открытии конференции НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе" в первый день Встречи президентов II Региона Международного союза архитекторов, 7 ноября 2013.
2013-11-19 ВИДЕОЗАПИСЬ приветственного слова вице-президента НСАУ Елены ОЛЕЙНИК на открытии конференции НСАУ в первый день Встречи президентов II Региона МСА. Киев, 7 ноября 2013. Представление участников мероприятия.
2013-11-18 Текст доклада вице-президента НСАУ Елены ОЛЕЙНИК "Международное сотрудничество для сохранения и развития культурного наследия", прочитанного 7.11.2013 на конференции НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе"
REGIONAL COOPERATION FOR CULTURAL HERITAGE DEVELOPMENT
2013-11-18 Текст доклада президента НСАУ Владимира ГУСАКОВА, прочитанного на конференции НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе" в рамках Встречи президентов II региона Международного союза архитекторов. Киев, ЦДА, 7 ноября 2013.
Владимир ГУСАКОВ. Интеграция архитектурного сообщества Украины в мировую архитектуру. Формирование Архитектурной палаты Украины. Адаптация международных стандартов архитектурной деятельности и архитектурного образования.
2013-11-17 Конференция НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе": пост-релиз, фотоотчет
В четверг, 7 ноября 2013, в рамках Встречи президентов II Региона МСА состоялась конференция НСАУ «Украина в мировом архитектурном сообществе». На церемонии открытия со вступительным словом выступили президент НСАУ Владимир ГУСАКОВ и модератор конференции вице-президент НСАУ Елена ОЛЕЙНИК. 
2013-11-13 7 ноября, в первый день Встречи президентов II региона Международного союза архитекторов, в Центральном доме архитектора в Киеве прошла конференция НСАУ «Украина в мировом архитектурном сообществе». Фотоотчет
Встреча президентов II Региона МСА, проходившая в Киеве 7-9 ноября с. г., открылась конференцией НСАУ "Украина в мировом архитектурном сообществе". Вашему вниманию предлагается фотоотчет того, что происходило в ЦДА перед конференцией:
2013-11-07 Dear friends, colleges, You could see NUAU CONFERENCE “UKRAINE IN THE WORLD ARCHITECTURAL COMMUNITY” online on Ukrainian Internet TV www.ukrlife.tv on Thursday , 7 from 3 p.m. till 7:30 p.m.
Dear friends, colleges, You could see NUAU CONFERENCE “UKRAINE IN THE WORLD ARCHITECTURAL COMMUNITY” online on Ukrainian Internet TV www.ukrlife.tv on Thursday , 7 from 3 p.m. till 7:30 p.m.
2013-11-07 Online трансляцию конференции НСАУ “Украина в мировом архитектурном сообществе" можно увидеть на сайте Украинского интернет телевидения www.ukrlife.tv в четверг, 7 ноября, с 15:00 до 19:35.
Уважаемые коллеги, все, кто не сможет принять участие в конференции НСАУ “Украина в мировом архитектурном сообществе", смогут увидеть прямую online трансляцию на сайте Украинского интернет телевидения www.ukrlife.tv в четверг, 7 ноября с 15:00 до 19:35.
2013-10-01 ЗУСТРІЧ ПРЕЗИДЕНТІВ II РЕГІОНУ МСА
7–9 листопада 2013 року в Києві відбудеться Зустріч президентів II Регіону Міжнародної спілки архітекторів (МСА).
2013-09-30 Первый в Украине тренинг по системе "зеленой" сертификации DGNB
В рамках сотрудничества между Немецком и Украинским советами по зеленому строительству с 21 по 24 октября текущего года в г. Киеве будет проведен тренинг по системе «зеленой» сертификации DGNB. Организатором тренинга выступает Немецкий Совет по зеленому строительству (DGNB). В ходе четырехдневного обучения участники тренинга получат понимание основных подходов, которые применяются при сертификации «зеленых» зданий. Через две недели после окончания тренинга участники должны будут пройти он-лайн экзамен. В случае успешного прохождения данного экзамена они получат степень DGNB Consultant и смогут принимать участие в сертификации объектов недвижимости в Украине. Украинский Совет по зеленому строительству выступает в данном мероприятии в качестве информационного партнера. Более подробную информацию о тренинге вы можете получить на сайте Украинского совета по зеленому строительству http://uagbc.org/newsuagbc/anons_trening_po_sisteme_zelenoy_sertifikatsii_dgnb. 
2013-09-26 Підписано Меморандум про співробітництво НСАУ з Конфедерацією будівельників України
24 вересня 2013 р. на черговій Раді директорів Конфедерації будівельників України відбулось урочисте підписання Меморандуму про співробітництво Національної спілки архітекторів України з КБУ. Метою Меморандуму є співпраця і консолідація зусиль, спрямованих на реалізацію містобудівної політики держави, захист житлових прав громадян України, запровадження інноваційних механізмів, спрямованих на вирішення житлових проблем населення України, подальший розвиток будівельної галузі та пов’язаних з нею галузей народного господарства, а також реалізацію суспільно важливих проектів.
2013-07-04 СЕМИНАР ПО ЗЕЛЁНОМУ СТРОИТЕЛЬСТВУ
Украинский Совет по Зеленому Строительству и Национальный союз архитекторов Украины провел обучающий семинар, посвященный преимуществам возведения зданий по «зеленым» стандартам.
2013-07-01 ДЕНЬ АРХИТЕКТУРЫ УКРАИНЫ
Утро 1 июля в Центральном доме архитектора началось в 8:00 с аккордов July Morning легендарной Uriah Heep, символизировавших начало главного архитектурного праздника страны.
2013-06-27 СЕМИНАР ПО ВОПРОСАМ "ЗЕЛЕНОГО" СТРОИТЕЛЬСТВА
4 июля 2013 года Национальный союз архитекторов Украины совместно с Советами по зеленому строительству Германии и Украины проведет семинар. Мероприятие будет посвящено вопросам "зеленого" строительства и "устойчивой" архитектуры, особенностям реализации "зеленых" проектов, а также сертификации зданий.
2013-06-20 Програма святкування Дня архітектури України 01-07-2013
2013-06-20 День архітектури України 01-07-2013
2013-06-20 Анонс: Міжнародна виставка "АРХІТЕКТУРА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ"
Нідерландський інститут архітектури та Національна спілка архітекторів України за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні запрошують вас на міжнародну архітектурну виставку «АРХІТЕКТУРА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ».
2013-06-04 150-летний юбилей Владислава Городецкого: возложение цветов к памятнику
4 июня с. г. мировое архитектурное сообщество отмечает 150-летний юбилей архитектора Владислава Городецкого. По случаю этого события утром к памятнику Городецкого в Пассаже (скульптор Владимир Щур) были возложены цветы от имени Киевглавархитектуры и Национального союза архитекторов Украины. Главный архитектор Киева Сергей Целовальник и вице-президент НСАУ Вадим Жежерин обратились к присутствующим с речью о киевских зодчих, их наследии, архитектурных традициях и преемственности.
2013-06-03 Засідання Комітету із Державної премії України в галузі архітектури
31.05.2013 відбулось засідання Комітету із Державної премії України в галузі архітектури. Комітетом рекомендовано присудження премії чотирьом об'єктам.
2013-05-24 Протокол про наміри між НСАУ та Українською Радою по зеленому будівництву (UaGBC)
24 травня 2013 р. в конференц-залі готелю «Русь» відбувся перший брифінг Української Ради по зеленому будівництву (Ukrainian Green Building Council, UaGBC), громадської організації, що об’єднує зусилля будівельників та проектувальників, консалтингових компаній, енергетиків, юристів та екологів, що працюють в сфері «зеленого» будівництва. UaGBC є членом Всесвітньої ради по зеленому будівництву, що включає в себе майже 80 національних рад в різних країнах.
2013-05-16 Подготовка к фестивалю "ЭКО-берег" в Украине
16 мая в ЦДА состоялась встреча украинских и российских архитекторов, на которой обсуждались организационные вопросы проведения фестиваля "Эко-берег" в Украине (Каролино-Бугаз, Одесская обл.) в сентябре этого года. В ходе беседы были намечены планы по подготовке мероприятия, выезд на место и встреча с руководством г. Ильичевска. В обсуждении приняли участие: почетный президент СМА, вице-президент САР Виктор ЛОГВИНОВ, исполнительный директор СМА Елена ЖИЛЬНИКОВА, президент НСАУ Владимир ГУСАКОВ, вице-президенты НСАУ Елена ОЛЕЙНИК и Пётр МАРКМАН, победители прошлогоднего фестиваля "Эко-берег", киевские архитекторы ВОСКОЛОВИЧ и БОРИСЕНКО, главны редактор А+С Борис ЕРОФАЛОВ.
2013-04-30 Белград: Встреча президентов II региона МСА
24-27 апреля в столице Сербии Белграде состоялась встреча президентов II региона МСА и приуроченная к ней Неделя балканской архитектуры (BINA). Украинскую делегацию возглавил президент НСАУ Владимир ГУСАКОВ. На итоговом заседании митинга президентов 26 апреля Владимир ГУСАКОВ объявил о решении правления МСА провести очередную встречу президентов II региона во второй половине октября с. г. в Киеве. Эта встреча президентов будет последней перед конгрессом МСА в Дурбане, ЮАР.
2013-04-09 Польща: ІХ Міжнародна зустріч керівників Палат архітекторів країн Центральної та Східної Європи
5-6 квітня в польському місті Устронь відбулася Дев’ята міжнародна зустріч керівників Палат архітекторів країн Центральної та Східної Європи. Вперше у цій зустрічі приймала участь делегація від Національної сілки архітекторів України, до складу якої увійшли: віце-президент НСАУ Олександр ЧИЖЕВСЬКИЙ, віце-президент НСАУ, голова Львівської організації НСАУ Олександр ЯРЕМА та представник інформаційної служби НСАУ Олександр БАРАНОВСЬКИЙ.
2013-02-20 Владимир Гусаков подписал Меморандум о сотрудничестве в сфере строительства
20 февраля президент НСАУ Владимир Гусаков принял участие в торжественном открытии XVII Международной профессиональной строительной выставки KyivBuild 2013. Он приветствовал участников и гостей выставки от имени Национального союза архитекторов Украины и отметил, что на одной площадке с KyivBuild проходит XIII Фестиваль «Архитектура и дизайн», организаторы которого – НСАУ, компании ITE Group Plc (Великобритания) и «Премьер Экспо» (Украина) – посвятили обширную программу мероприятий актуальной теме развития современного города с учетом культурного наследия.
2013-02-18 ПЕРЕЛІК ТВОРІВ, що допущені до конкурсу на здобуття Державної премії України в галузі архітектури 2013 року
Згідно з протоколом № 1 від 6.02.2013 р. засідання Комітету із Державної премії України в галузі архітектури в результаті обговорення та таємного голосування до конкурсу на здобуття Державної премії України в галузі архітектури 2013 року допущені п'ятнадцять поданих на конкурс творів, що набрали необхідну кількість голосів.
2013-02-13 На XIII Фестивале «Архитектура и дизайн» ЭСТА объявит победителя конкурса молодых архитекторов III Фестиваля DAS FEST
Итоги конкурса для молодых архитекторов «Архитектурная концепция культурного пространства на Андреевском спуске» будут подведены в рамках XIII Фестиваля «Архитектура и дизайн», проводимого совместно Национальным союзом архитекторов Украины, компанией ITE Group Plc (Великобритания) и «Премьер Экспо» (Украина).
2013-02-01 Главная тема KyivBuild 2013 - развитие исторических центров городов
Развитие историко-культурных центров современных городов станет главной темой экспозиции и деловой программы XVII Международной профессиональной строительной выставки KyivBuild 2013, которая состоится с 20 по 22 февраля 2013 года в МВЦ (Киев, Броварской пр., 15).
2013-01-30 Видеорепортаж BeTV с пленума НСАУ: Десятинная церковь в Киеве
Союз архитекторов: проект воссоздания Десятинной церкви – это обман общественности и дискредитация НСАУ
2013-01-22 ІІІ пленум правління НСАУ XVII скликання
25 січня 2013 року в Центральному будинку архітектора (вул. Б. Грінченка,7, зала 3 поверху) відбудеться ІІІ пленум правління Національної спілки архітекторів України XVII скликання. Пленум розпочне свою роботу об 11:00, реєстрація – о 10:30. Порядок денний додається.
2012-12-10 Четырехстороннее Соглашение между союзами архитекторов Беларуси, Казахстана, России и Украины
11 декабря 2012 года в Москве, в рамках Международного фестиваля «Зодчество ’2012», состоялось подписание четырехстороннего Соглашения о профессиональном и творческом сотрудничестве между Белорусским союзом архитекторов, Союзом архитекторов Республики Казахстан, Союзом архитекторов России и Национальным союзом архитекторов Украины. Свои подписи в документе поставили председатель БСА Александр Корбут, президент САРК Акмурза Рустембеков, президент САР Андрей Боков, президент НСАУ Владимир Гусаков. 
2012-11-11 Встреча президентов ІІ региона МСА в Бухаресте
Очередная Встреча президентов ІІ региона МСА состоялась 9–10 ноября 2012 года в Бухаресте (Румыния). От Украины мероприятие посетили президент НСАУ Владимир Гусаков и вице-президент НСАУ Елена Олейник. 
2012-10-31 12 ноября стартует Фестиваль DAS FEST 2012
Более подробно о III Международном фестивале дизайна архитектурной среды Das Fest 2012 читайте в разделах сайта:  "Дом архитектора" и "Конкурсы". Организаторы фестиваля: DAS FEST и НСАУ.
2012-10-09 ХХ Координаційна рада МАСА в Єревані
4–7 жовтня в Єревані зібралася ХХ Координаційна рада Міжнародної асоціації спілок архітекторів. МАСА була заснована 1992 р., як правонаступник Спілки архітекторів СРСР. В цей час було необхідно вирішити проблеми трансформації архітектурної діяльності на теренах нових держав, питання перерозподілу та користування спільною власністю СА СРСР, зберегти творчі та дружні стосунки між архітекторами в нових політичних умовах, заснувати систему обміну інформацією, провести спільну розробку міжнародних документів, домовитись про спільність дій в міжнародних організаціях щодо пріоритетів місцевих архітекторів при проектуванні на територіях своїх Держав. За 20 років багато було зроблено і збережено дружні, професійні відносини між правліннями Спілок. Координаційні ради, що проводяться щорічно, послідовно в кожній з країн-учасників, підсилюють репутацію архітекторів в стосунках з місцевою владою. В програмах заходів завжди присутні зустрічі з керівництвом держави-господаря та обговорення загальнопрофесійних і державних рішень в галузі містобудування і архітектури. 
2012-09-27 КДР ТРК - "Київський форум" - "Нове обличчя старого Києва: чи маємо право перебудовувати історію?" (запис прямого ефіру)
25 вересня 2012 року в прямому ефірі Київської державної регіональної телерадіокомпанії (КДР ТРК) вийшла передача відомого телециклу "Київський форум", що висвітлює актуальні для киян проблеми та події у місті Києві та Україні. У студії жваво обговорювалась тема: "Нове обличчя старого Києва: чи маємо право перебудовувати історію?" Були запрошені гості:
2012-09-26 Оголошення про набір творів для участі в конкурсі на здобуття Державної премії України в галузі архітектури 2013 року
Комітет із Державної премії України в галузі архітектури оголошує про початок набору творів архітектури для участі в конкурсі на здобуття Державної премії України в галузі архітектури 2013 року, який буде тривати до 1 листопада  2012 р.
2012-09-12 "Диалог двух столиц" в Центральном доме архитектора
13 сентября, в рамках проходивших в Киеве Дней Москвы, в концертном зале ЦДА состоялся Круглый стол на тему: "Развитие столичного города, удобного для проживания в условиях переходной экономики. Диалог двух столиц". 
2012-09-11 Анонс: Дні Москви у Києві. Круглий стіл у ЦБА: "Розвиток столичного міста, зручного для проживання в умовах перехідної економіки. Діалог двох столиць"
12-15 вересня 2012 р. з нагоди відзначення 20-річчя побратимських стосунків у Києві триватимуть Дні Москви. За ініціативи Київської міської державної адміністрації Головне управління містобудування та архітектури організовує Круглий стіл на тему "Розвиток столичного міста, зручного для проживання в умовах перехідної економіки. Діалог двох столиць". 
2012-07-22 м. Хмельницький: актуальні проблеми суб’єктів будівельної діяльності
5 липня 2012 року в м. Хмельницькому було проведено Круглий стіл з обговорення актуальних проблем суб’єктів будівельної діяльності, пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, в світлі вимог сучасного законодавства. Засідання відбулось з ініціативи Хмельницької обласної організації НСАУ, Хмельницьких обласних осередків Гільдії інженерів проектувальників України, Гільдії інженерів технагляду України та за участю представників Інспекції Державного архітектурного контролю у Хмельницькій області, Хмельницької філії ДП „Укрдержбудекспертиза”, Управління регіонального розвитку, містобудування, архітектури та містобудування Хмельницької обласної державної адміністрації .
2012-07-10 Проект «Стратегії збереження нерухомої культурної спадщини Києва»
Пропонується для ознайомлення проект «Стратегії збереження нерухомої культурної спадщини Києва», ініційований «Благодійним фондом Свята Софія». Провідним напрямком діяльності Фонду є підтримка заходів запобігання руйнації, забезпечення захисту та збереження об’єктів культурної спадщини. Правомірність висунення пропозиції базується на ч. ІV ст. 20 Закону України «Про об’єднання громадян».
2012-06-25 Держархбудінспекцією України та НСАУ підписано меморандум про співпрацю
Документ передбачає залучення представників Спілки архітекторів спільно з посадовими особами Інспекції до планових та позапланових перевірок відповідності проектної документації вимогам законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельним нормам, державним стандартам і правилам під час виконання підготовчих і будівельних робіт; розробленні навчально-методичних та інформаційно-аналітичних матеріалів; проведенні спільних семінарів, науково-теоретичних та науково-практичних конференцій, обговоренні за напрямками і проблемами, що становлять взаємний інтерес. Планується також, що спілка архітекторів України братиме участь в обговоренні проектів нормативно-правових актів, які стосуються законодавства у сфері містобудівної діяльності
2012-06-24 Інтерв'ю з віце-президентом НСАУ Оленою Олійник
Українське радіо, канал "Культура", передача "Знакова постать". Інтерв'ю з віце-президентом НСАУ Оленою Олійник, приурочене до свята Дня архітектури.
2012-06-18 Лист В. Гусакова головам правлінь місцевих організацій НСАУ
Пропонується для ознайомлення лист В. М. Гусакова, президента НСАУ - робочого органу Атестаційної архітектурно-будівельної комісії, головам правлінь місцевих організацій НСАУ щодо уточнення порядку проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури. 
2012-06-09 Регіональне співробітництво для розвитку культурної спадщини
14 червня 2012 року о 16.00 в приміщенні Архітектурного клубу Національної спілки архітекторів України (ЦБА, вул. Б. Грінченка, 7) відбудеться презентація проекту «Регіональне співробітництво для розвитку культурної спадщини».
2012-05-31 Засідання Комітету із Державної премії України в галузі архітектури
1.06.2012 відбулось засідання Комітету із Державної премії України в галузі архітектури. Комітетом підтримано присудження премії трьом об'єктам.
2012-05-17 "Положення про Комісію НСАУ з професійної практики архітекторів" (проект, друга редакція)
Редакція проекту "Положення про Комісію НСАУ з професійної практики архітекторів", яка обговорювалася на ІІ пленумі правління НСАУ 18 травня 2012 року. 
2012-05-17 Структура діяльності Комісії НСАУ з професійної практики архітекторів
Пропонується для ознайомлення Структура діяльності Комісії НСАУ з професійної практики архітекторів, як Додаток до "Положення" про Комісію.
2012-05-17 Рішення ІІ пленуму правління НСАУ XVII скликання
Пропонується для ознайомлення Рішення ІІ пленуму правління Національної спілки архітекторів України XVII скликання, що відбувся 18 травня 2012 року в Києві, у Будинку архітектора. 
2012-05-17 Доповідь В. М. Гусакова на ІІ пленумі правління НСАУ (відеозапис)
Відеозапис доповіді президента НСАУ В. М. Гусакова на ІІ пленумі правління НСАУ XVII скликання
2012-05-17 Доповідь О. П. Чижевського на ІІ пленумі правління НСАУ (відеозапис)
Відеозапис доповіді віце-президента НСАУ О. П. Чижевського на ІІ пленумі правління НСАУ XVII скликання
2012-05-17 Доповідь В. Б. Жежеріна на ІІ пленумі правління НСАУ (відеозапис)
Відеозапис доповіді віце-президента НСАУ В. Б. Жежеріна на ІІ пленумі правління НСАУ XVII скликання
2012-05-04 "Правила професійної етики архітектора" (проект)
Пропонується для ознайомлення доопрацьований проект "Правил професійної етики архітектора". Проект виноситься на розгляд ІІ пленуму правління НСАУ ХVІІ скликання 18 травня 2012 року. Текст проекту додається.  
2012-05-04 "Положення про комісії НСАУ з авторського права та професійної етики архітектора" (проект)
Пропонується для ознайомлення проект "Положення про комісії НСАУ з авторського права та професійної етики архітектора", з врахуванням критичних зауважень до ряду пунктів "Положення". Проект виноситься на розгляд ІІ пленуму правління НСАУ ХVІІ скликання 18 травня 2012 року. Текст проекту додається.  
2012-05-04 "Заходи щодо виконання Стратегії діяльності НСАУ на 2012–2014 роки" (проект)
Пропонується для ознайомлення проект "Заходів щодо виконання Стратегії діяльності Національної спілки архітекторів України на 2012–2014 роки". Проект виноситься на розгляд ІІ пленуму правління НСАУ ХVІІ скликання 18 травня 2012 року. Текст проекту додається.  
2012-05-03 "Положення про Ревізійну комісію НСАУ" (проект)
Пропонується для ознайомлення проект "Положення про Ревізійну комісію Національної спілки архітекторів України". Проект виноситься на розгляд ІІ пленуму правління НСАУ ХVІІ скликання 18 травня 2012 року. Текст проекту додається.  
2012-05-03 "Положення про Комісію НСАУ з професійної практики архітекторів" (проект)
Пропонується для ознайомлення проект "Положення про Комісію Національної спілки архітекторів України з професійної практики архітекторів". Проект виноситься на розгляд ІІ пленуму правління НСАУ ХVІІ скликання 18 травня 2012 року. Текст проекту додається.  
2012-05-03 ІІ пленум правління НСАУ ХVІІ скликання
18 травня ц.р. у Києві в Центральному будинку архітектора відбудеться ІІ пленум правління Національної спілки архітекторів України ХVІІ скликання (порядок денний додається).
фото пресс-конференция НСАУ в УНИАН 2012-04-27 Интерфакс-Украина о конференции НСАУ в УНИАН
Информационное агентство "Интерфакс-Украина" опубликовало на своем сайте статью "Согласовывать проектно-строительную документацию должны общины городов" – по итогам пресс-конференции НСАУ 27.04.2012. 
пресс-конференция НСАУ в УНИАН 2012-04-26 УНИАН о пресс-конференции НСАУ
Информационное агентство УНИАН опубликовало на своем сайте информацию по итогам пресс-конференции Национального союза архитекторов Украины 27 апреля 2012 года. 
пресс-конференция НСАУ в УНИАН 2012-04-26 Видеозапись пресс-конференции НСАУ (фрагментарно)
27.04.2012 в УНИАН состоялась пресс-конференция НСАУ, посвященная проблемам и практике применения законодательства в архитектурно-градостроительной сфере. См. видеозапись конференции.
2012-04-24 ВНИМАНИЕ! «Закон о штрафах» и др.: Пресс-конференция НСАУ в УНИАН
В пятницу, 27 апреля 2012 года с 12:30 до 13:30 в УНИАН состоится пресс-конференция НСАУ на тему: Проблемы профессиональной архитектурной практики, связанные с реализацией положений нового законодательства о регулировании градостроительной деятельности. 
2012-04-18 Об`єкти архітектури і містобудування у Львові та Львівській області, що висунуті на Державну премію України в галузі архітектури
19–21 квітня 2012 року члени Комітету з Державної премії України в галузі архітектури оглянули об'єкти архітектури і містобудування у Львові та Львівській області, що висунуті на Державну премію.
2012-03-29 Засідання Погоджувальної комісії
В п’ятницю, 30 березня, в Київській міській раді відбулось засідання Погоджувальної комісії для узгодження спірних питань між громадськістю і замовником Генерального плану міста Києва. В засіданні взяв участь президент НСАУ Володимир Гусаков.
2012-03-22 Обрано керівний склад ревізійної комісії НСАУ
23 березня 2012 року відбулося перше засідання ревізійної комісії НСАУ, на якому було обрано її керівний склад:
2012-02-29 Соглашение о сотрудничестве САР-НСАУ
1 марта 2012 года в Киеве в Центральном доме архитектора состоялось подписание двустороннего Соглашения о профессиональном и творческом сотрудничестве между Союзом архитекторов России и НСАУ.
Азаров в НСАУ 2012-02-28 Премьер-министр Украины Николай Азаров посетил экспозицию XII Фестиваля «Архитектура и дизайн»
В среду, 29 февраля, премьер-министр Украины Николай Азаров посетил экспозицию XII Фестиваля «Архитектура и дизайн» в рамках KyivBuild 2012.
2011-12-01 Відбувся XVII з’їзд НСАУ
2 грудня 2011 р. відбувся XVII з’їзд НСАУ, який заслухав і обговорив звіт правління НСАУ, розглянув низку питань, пов’язаних з головними завданнями Спілки, і питання, які охоплюють основні сфери архітектурної діяльності.
2011-03-20 XXIV Всесвітній конгрес Міжнародної спілки архітекторів
25–28 вересня 2011 року в Токіо (Японія) відбудеться XXIV Всесвітній конгрес Міжнародної спілки архітекторів. Програма Конгресу передбачає участь архітекторів – авторів науково-дослідних і дизайнерських робіт (реалізованих і в стадії проектування) по темі „Дизайн 2050”.
2009-06-25 Форум архітекторів Азійського регіону
Лист Президента Спілки архітекторів Монголії Батджава Балунга до Президента Спілки архітекторів України Ігоря Шпари – запрошення на Форум архітекторів Азійського регіону