2012-06-09 Регіональне співробітництво для розвитку культурної спадщини

14 червня 2012 року о 16.00 в приміщенні Архітектурного клубу Національної спілки архітекторів України (ЦБА, вул. Б. Грінченка, 7) відбудеться презентація проекту «Регіональне співробітництво для розвитку культурної спадщини».

Єврокомісією та Європейським Союзом розпочато велику програму культурного співробітництва в пострадянських країнах, в тому числі в Україні. Одним із аспектів цієї програми є розвиток відношення до культурної спадщини, на реалізацію якого спрямований даний проект.

Виконавцями проекту є відділення ICOMOS-Грузія, ICOMOS-Вірменія, дирекція культурної спадщини в Норвегії (Riksantikvaren), в Україні партнерами програми виступають ТОВ «Архітектура і престиж», ICOMOS-Україна та Інститут пам’яткоохоронних досліджень.

Робота по гранту розрахована на три роки. Його мета – сприяти розвитку можливостей стратегічного керування культурним сектором у регіоні (надання сприяння країнам-партнерам у проведенні реформи культурної політики) завдяки зміцненню регіональних культурних зв’язків та забезпечення успішної інтеграції культурного сектору до економічного розвитку і сталого захисту культурної спадщини в країнах регіону.

Проект має чотири конкретні цілі:

  • розвиток національної політики в області культурної спадщини;
  • нарощування потенціалу та підвищення професіоналізму діячів культури у східному регіоні з метою підвищення ролі культурної спадщини в сталому економічному розвитку регіону;
  • сприяння регіональному співробітництву та обміну інформацією і досвідом між установами та діячами культури на регіональному рівні та з ЄС;
  • підтримка участі громадськості в процесі планування та прийняття рішень.

Проект реалізується у Грузії, Україні та Вірменії і передбачає співробітництво усіх шести країн-учасниць регіону Східного Партнерства.

Головний партнер проекту – ICOMOS Грузії. Партнери: ICOMOS Вірменії, ТОВ «Архітектура і престиж» (Україна) та Норвезьке управління з культурної спадщини.

Асоційовані партнери: Кавказська Мережа природоохоронних НПО (CENN); Історико-археологічний музей-заповідник «Еребуні» (Вірменія) та НДІ пам’яткоохоронних досліджень (Україна).

Проект здійснюється за підтримки Посольства Польщі у Тбілісі та Британської Ради.

Презентація проекту

«Регіональне співробітництво для розвитку культурної спадщини»

Порядок денний:

15:45 – 16.00  Реєстрація

16.00 – 17.20  Відкриття та привітальні промови

ICOMOS Грузії, ТОВ «Архітектура і престиж», НДІ пам’яткоохоронних досліджень, Представництво Європейського Союзу в Україні

Проект фінансований Європейською Комісією. Здійснюється в рамках Культурної програми Східного Партнерства

Делегація Європейського Союзу в Україні Грузії

ДОДАТКИ
Регіональне співробітництво для розвитку культурної спадщини Регіональне співробітництво для розвитку культурної спадщини


КОМЕНТАРІ