2013-06-20 Анонс: Міжнародна виставка "АРХІТЕКТУРА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ"

Нідерландський інститут архітектури та Національна спілка архітекторів України за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні запрошують вас на міжнародну архітектурну виставку «АРХІТЕКТУРА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ».

Місце: Дім архітектора, вул. Бориса Гринченка, 7

Час: 1-15 липня 2013

Протягом 1–15 липня в Києві відбуватиметься міжнародна архітектурна виставка «Архітектура відповідальності». Експозиція слугує каталогом ідей, призначених охопити можливості та сприяти формуванню більш сталого майбутнього.

«Де є необхідність – існує  й можливість». Цей вислів – про реалізм та невідкладність, але, в першу чергу,  про самовідданість та оптимізм.

Соціальні перетворення неможливі без безумовної віри в прогрес. Ця віра є саме тим, що нам конче необхідно зараз, тому що ми стикаємось з винятково складними задачами. Наше прагнення керувати харчуванням, здоров′ям, енергією, простором, часом, соціальними відносинами, економічними цінностями втратило будь-яке відчуття міри. Проте, ще є надія відновити рівновагу.

В останні роки Нідерландський Інститут Архітектури (НАІ) заснував Спілку архітектури, планування  міст та ландшафтного дизайну з програмою, що має назву «Архітектура відповідальності».

В рамках цієї нової експозиції зовсім свіжі проекти стоять поруч із відібраними роботами ХІХ-го та ХХ сторіччя з багатої колекції НАІ. Зіставляючи творіння минулого та сучасності, виставка має на меті продемонструвати постійне прагнення голландських архітекторів і проектувальників звертатися до таких царин людської діяльності, як управління водними ресурсами, розширення міст та проблеми масового будівництва.

Виставка, яка займає приблизно 100 кв. м., налагоджена і надрукована Національною Спілкою Архітекторів України. Основа дизайну - зигзаг з широкою і більш вузькою сторонами, на яких  певним чином чергуються  великі зображення (із заголовками) і другорядні тексти (з ілюстраціями).

Кожен зигзаг розкриває одну з 11 тем, кожна з яких, в свою чергу, містить 2-4 проекти (16  проектів з минулого, 17 є сучасними, 33 в підсумку). Половина проектів - кращі практики, зібрані НАІ останніми роками, інші - відібрані малюнки і фотографії з колекції НАІ.

Запрошуємо усіх, кому небайдужі питання ревіталізації, переосмислення міського простору, пошуку нових форм та наповнень архітектурних споруд, хто переконаний, що архітектура може зіграти важливу роль у розв’язані сучасних соціальних викликів суспільства.

Вхід вільний.

Куратори виставки

Жюльc Схонман,  Альфред Маркс

Налагоджено

Національна Спілка Архітекторів України, Товариство АРХІТЕ

Петро Маркман, Сергій Піший

для довідок:

email: petr.markman@gmail.com

ФОТОГАЛЕРЕЯ
КОМЕНТАРІ