2015-07-02 У Львові архітектори відзначили професійне свято

У своє професійне свято — День архітектури, що відзначається в Україні 1 липня, будівничі зібрались у Львівському будинку архітекторів «Пороховій вежі». Захід організувала Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України (НСАУ). Така зустріч — нагода побачитись, поговорити про здобутки, проблеми, плани.

«Маємо що показати і чим похвалитись», — наголосив голова Правління ЛОО НСАУ Олександр Ярема, говорячи про здобутки Львівської архітектурної школи. Згадав про вищі навчальні заклади, які займаються підготовкою архітекторів. Це зокрема Львівська політехніка, Львівська національна академія мистецтв, Львівський національний аграрний університет. Серед присутніх на Архітектурній зустрічі були й фахівці з Донецька, Києва. Так, головний редактор журналу «А+С» Борис Єрофалов презентував нове число, присвячене архітектурному Львову. Він вважає, що серед українських міст Львів нині є першим з архітектурно-будівельної точки зору.

Також відбулася презентація Юрія Столярова, що представив проект команди архітекторів зі Львова, який отримав третю премію на Міжнародному відкритому конкурсі «Територія гідності» — на концепцію оновленого громадського простору ядра міста Києва з меморіалізацією подій Революції Гідності. Для України цей конкурс — значна подія у світі архітектури. Він відбувся укінці 2014-го, а результати стали відомі в червні. Власне, колектив зі Львова міжнародне журі відзначило у номінації «Громадський простір Майдану та центрального ядра м. Києва». Співавтор проекту, головний архітектор проектів ДПІ «Містопроект», викладач Львівської політехніки Ю.Столяров розповів: боротьба була напружена (півторисотні проектів з різних країн), роботи — сильні, пропозиції й підходи — різні та цікаві. Працювати над проектом було непросто, вже хоча б тому, що треба було проаналізувати досить велику площу — 72 га (це зокрема Майдан Незалежності, Хрещатик, вулиця Інститутська, Європейська площа). Врешті, архітектори запропонували своє бачення: зберегти Колону Незалежності, як «символічне місце, з якого все почалось», поєднати дві, розділені дорогою, частини Майдану через перетворення його у практично рівну площину і відтак створення спільного простору для пішоходів і транспорту; облаштувати майданчик для екстремальних видів спорту біля Українського дому (щоб оживити цей простір), півкруглий пішохідний міст над Європейською площею. Організаторам конкурсу ― Департаменту містобудування та архітектури КМДА — особливо сподобалась ідея львів’ян з облаштування постаменту, де раніше стояв пам’ятник Леніну, — «Не сотвори ідола»: жодного пам’ятника, натомість — оглядовий майданчик, куди зможе піднятись кожен охочий і що символізуватиме цінність кожної окремої людини. Говорили й про цікаві ідеї інших команд: до прикладу, колектив з Італії запропонував закласти на Інститутській «Ліс гідності», а молоді архітектори з Києва ― за допомогою підсвітки ввечері за певним сценарієм відтворювати у центрі столиці різні етапи Революції гідності. Оргінізатори конкурсу готові при реалізації враховувати кращі проектні пропозиції різних команд-переможців, зауважив Юрій Столяров.

На Архітектурній зустрічі пом’янули загиблих на Майдані та в зоні проведення АТО; згадали й колег-архітекторів, які нині воюють на сході України. А НСАУ відзначила студентів-бакалаврів Інституту архітектури Львівської політехніки випуску 2015 року — за добре зроблені дипломні проекти. Роботи можна оглянути на виставці у Пороховій вежі, яку ініціювали Спілка архітекторів і кафедра архітектурного проектування Політехніки. Як розповів Ігор Данчак, член Правління ЛОО НСАУ і доцент кафедри Архітектурного проектування «Львівської політехніки», до професійного свята також запланована триденна архітектурна поїздка містами Прикарпаття, є також ідея у вересні провести обговорення стану архітектури Львова — «Архітектура міста: діалог поколінь».

ФОТОГАЛЕРЕЯ
КОМЕНТАРІ
Вдячний за хороші та приємні згадки про alma mater! http://lp.edu.ua/iarh