2015-10-22 30-річчя Міжнародного Бієннале Архітектури в Кракові

15-16 жовтня 2015 року в Кракові, давній столиці Польщі, відбулось Міжнародне Бієннале Архітектури, що проводиться з 1985 року. Зірками ювілейної імпрези стали відомі архітектори та урбаністи Джованні Мультарі, Крістофер Шарплес, Клаудіо Нарді, Петер Бутченсон та інші. Відкрив фестиваль президент м.Краків Яцек Майхровскі.

Під час Бієннале було оголошено результати трьох конкурсів в категоріях реалізацій, проектів-концепцій та доповідей. Роботи оцінювались журі, до складу якого входили відомі архітектори: Ромуальд Льоглер (Польща), Марта Урбаньска (Польща), Піотр Лєвіцкі (Польща), Петер Бутченсон (Норвегія), Джованні Мультарі (Італія),  Крістофер Шарплес (США), та Клаудіо Нарді (Італія).

Тема Бієннале була гостро актуальною: «Людський вимір міських просторів». Це була своєрідна спроба відповісти на питання: як будувати міста функціональні, безпечні та красиві. В перший день 15 жовтня відбулась конференція «Вільний ринок – краще місто?», що підсумовувала 25 років вільноринкового досвіду польських архітекторів. Другий день був присвячений презентаціям спеціальних гостей, всесвітньовідомих архітекторів та урбаністів: Фернандо Меніса (Іспанія), Сіссель Енглблом (Норвегія), Петера Бутченсона (Норвегія) та ін.

Одночасно з Бієннале архітектури проходила зустріч керівників спілок архітекторів ІІ регіону. Представниками нашої спільноти на цій зустрічі були Президент НСАУ В.М.Гусаков, Віце-президент НСАУ О.П.Олійник та координатор проектів О.М.Барановський.

Організаторами Бієннале Архітектури виступили Спілка архітекторів Польщі та адміністрація міста Краків.

 

Олександр Барановський

Фото

ФОТОГАЛЕРЕЯ
КОМЕНТАРІ