2016-03-21 Стамбул: Засідання Міжнародної cпілки архітекторів

В Стамбулі (Туреччина) з 10.03.16 по 13.03.16  відбулося засідання Міжнародної спілки архітекторів. Делегацію Національної спілки архітекторів України представляли: віце-президент Національної спілки архітекторів Украіни, зав.кафедри дизайну інтер’єру НАУ Олійник О.П. та заст. ген.директора з наукової роботи Київського науково-методичного центру з охорони, реставрації та використання памяток історії, культури і заповідних територій Савчук Г.М. 

Програма перебування включала: вечірній брифінг 10.03.16, нараду в Палаті архітекторів Туреччини 11.03.16, ознайомлення з архітектурою Стамбулу - тур по Босфору 12.03.16.

Питання, що обговорювалися на нараді, стосувалися архітектурно-дизайнерськоі освіти та її особливостей в різних країнах, питань співпраці архітекторів та охорони культурної спадщини. В своїй доповіді О.П. Олійник відзначила, що в Україні є 48 інституцій, де відбувається підготовка спеціалістів за напрямами "Дизайн" та "Архітектура", окреслила проблеми і специфіку підготовки. До найважливіших проблем архітектурної освіти було віднесено намагання ввести заочну форму навчання для спеціалістів і магістрів напряму "Архітектура". Колеги з усіх країн погодилися, що специфіка архітектурної освіти передбачає тільки очні форми навчання.

Обговорювались також питання збереження історико-культурної спадщини і роль архітекторів в цьому процесі.

Одним з гострих питань стало обговорення Декларації про дружбу і співробітництво, підписаної Спілкою архітекторів Росії та Палатою архітекторів Туреччини в лютому 2016. Віце-президент НСАУ Олійник О.П. відзначила в цілому позитивне значення подібних ініціатив, проте підкреслила, що в умовах довготривалих напружених стосунків Росії з Україною вибіркове пріоритетне прагнення САР підтримувати дружні стосунки лише з Туреччиною виглядає дивним.

Серед робочих питань МСА розглядалася можливість скорочення терміну між Конгресами з трьох років на два. Рішення МСА будуть враховані в рішеннях Пленуму НСАУ, розробці Концепції архітектурної освіти, яку готує КНУБА за участю архітекторів -членів НСАУ та в підготовці матеріалів до наступного Конгресу МСА в 2017 р.

На фото: Олійник О.П. з Віце-президентом ІІ Регіону МСА Деніз Інчедаї (Туреччина), Олійник О.П. та Савчук Г.М - члени делегації НСАУ на засіданні, загальне фото всіх учасників

ФОТОГАЛЕРЕЯ
КОМЕНТАРІ