2016-09-09 Коментар щодо підсумків конкурсу на зайняття вакантної посади директора Департаменту містобудування та архітектури КГГА – головного архітектора м. Києва

9 вересня цього року завершила свою роботу конкурсна комісія з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації – головного архітектора міста Києва.

7 вересня відбувся останній, третій етап конкурсу – співбесіди з претендентами, що залишилися після двох попередніх етапів – проведення тестування на предмет знання діючого в Україні законодавства та розв’язання ситуаційних завдань.

До складу Конкурсної комісії відповідно до рішення правління Київської організації НСАУ було рекомендовано Київській адміністрації включити президента КОНСАУ Жежеріна Вадима Борисовича і президента НСАУ Гусакова Володимира Миколайовича, що й було зроблено розпорядженням Київського міського голови 3 серпня 2016 року.

Умовами конкурсу було також передбачено участь у роботі Комісії експертів – досвідчених фахівців у сфері містобудування та архітектури. Від Спілки архітекторів до групи експертів увійшли архітектори Ширяєв Віктор Григорович і Куделін Андрій Євгенович. Вони, як експерти, мали оцінювати роботи претендентів по розв’язанню ситуаційних завдань та за підсумками останнього етапу конкурсу – співбесід з претендентами їх оцінки повинні були мати статус орієнтиру для членів Комісії і не зараховуватись при оцінюванні.

6 вересня цього року, напередодні останнього етапу конкурсу, після оголошення результатів оцінювання розв’язання претендентами ситуаційних завдань правлінням КОНСАУ і президією НСАУ було прийнято рішення про відкликання Гусакова В.М. і Жежеріна В.Б. зі складу Конкурсної комісії, а також Ширяєва В.Г. і Куделіна А.Є – з групи експертів. Духовичний Георгій Самуїлович, рекомендований до складу експертів депутатами Київради, також відмовився приймати участь у подальшій роботі Конкурсної комісії.

Про таке рішення було проінформовано Конкурсну комісію листом № 223 від 06.09.2016 р.

Таким чином, заключний, найбільш важливий етап конкурсу-співбесіди з претендентами проходив 07.09.2016 р. вже без участі Київської організації Національної спілки архітекторів України, що є грубим порушенням ст.14 Закону України «Про архітектурну діяльність».

 

«Конкурси на заміщення посади головних архітекторів проводяться за участю місцевих організацій Національної спілки архітекторів України».

 

абз.4.ст.14 Закону «Про архітектурну діяльність»

 

Чому нами прийнято таке рішення?

1.               Вкрай негативна реакція великої кількості членів Спілки на результати перших двох етапів конкурсу.

2.               Система і принципи організації конкурсу, система оцінювання, принцип формування складу конкурсної комісії (2 архітектора з 12 членів Комісії).

3.               З 40 питань тестової оцінки претендентів не було жодного професійного. Таке тестування міг виграти навіть мало-мальськи грамотний юрист. Професійна складова даного змагання була практично відсутня.

Як результат – вихід до чергового, останнього етапу конкурсу претендентів, що не мають повноцінної професійної освіти, власних авторських робіт у сфері містобудування і архітектури, а також, перебуваючи на посаді в.о.директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, порушували законодавство України при наданні «Містобудівних умов і обмежень», що призвело до протиправних дій забудовників та безконтрольного самочинного будівництва.

Розуміючи необхідність забезпечення стабільної роботи Департаменту містобудування, нами було запропоновано керівництву КГГА припинити конкурс, залишити на посаді в.о.директора Департаменту Свистунова Олександра Вікторовича, який має повну належну професійну освіту та необхідний досвід практичної професійної роботи. Визначити термін його роботи в один рік, після чого повернутись до вирішення питання – обрання директора Департаменту – головного архітектора міста Києва.

На завершення: цієї проблеми сьогодні не існувало б, якби керівництво міста зайняло послідовну позицію свого часу і довело до кінця третій конкурс, що проходив по весні цього року. Підсумки його могли бути зовсім іншими.

 

Президент НСАУ                  Володимир Гусаков

Президент КОНСАУ             Вадим Жежерін

ФОТОГАЛЕРЕЯ
КОМЕНТАРІ