4-5 жовтня 2013 року у Львові відбувся виїзний ІV пленум правління Національної спілки архітекторів України XVIІ скликання.
Порядок денний пленуму:
1. Вступне слово президента НСАУ Гусакова В. М.
Інформація про основні творчі та організаційні заходи НСАУ у поточному році та плани на найближче майбутнє.
2. Проект Положення про Архітектурну палату Національної спілки архітекторів України.
Доп. віце-президент НСАУ Чижевський О. П.
3. Про використання майна Національної спілки архітекторів України з метою реалізації статутних вимог, зокрема, пам’ятки архітектури XV ст. — замку «Свірж» Перемишлянського району Львівської області.
Доп. віце-президент НСАУ Ярема О. Б.
4. Розгляд матеріалів місцевих організацій НСАУ про прийняття архітекторів до членів Національної спілки архітекторів України.
Доп. президент НСАУ Гусаков В. М.
5. Різне.
У перший день роботи пленуму у Львівському Будинку архітектора «Порохова вежа» відбулося пленарне засідання, на якому правління НСАУ обговорило проект Положення про Архітектурну палату Національної спілки архітекторів України, розробленого і опрацьованого за підсумками обговорень на своїх засіданнях робочою групою у складі Богданова І. В.(Дніпропетровськ), Буравченка С. Г., Вадімова В. М. (Полтава), Вязовського В. Є. (Донецьк), Гусакова В. М., Жежеріна В. Б., Заліщука О. Ю. (Тернопіль), Капака М. М. (Івано-Франківськ), Коротких О. М. (Вінниця), Фадеєва С. А. (Черкаси), Хесіна В. О. (Харків), Худякова Ю. Ф., Шевченка В. Г., Шковири А. Ю. (Дніпропетровськ), Чижевського О. П.
Наступного дня правління Львівської організації НСАУ на чолі з головою правління, віце-президентом НСАУ Яремою О. Б. організовало виїзд учасників пленуму до с. Свірж Перемишлянського р-ну Львівської області для відвідання пам’ятки архітектури 15 століття — Свірзького замку. Неподалік від замку, у конференц-залі готельного комплексу «Едем», правління НСАУ за участю запрошених депутатів Львівської обласної ради, представників Львівської обласної державної адміністрації та громадськості Львівщини обговорило шляхи вирішення проблем, пов’язаних із відновленням та доведенням до експлуатаційного стану пам’ятки архітектури, на яку НСАУ успадкувала правовідносини на підставі постанови Кабінету Міністрів України та розпорядження Львівського облвиконкому.
Обговоривши винесені на розгляд питання порядку денного, ІV пленум правління НСАУ прийняв Рішення (додається).
Ольга КОСАРЕВА, головний фахівець апарату правління НСАУ
Фото: Катерина САВЧИН. Свірж, 5.10.2013