20 травня 2014 року в Центральному будинку архітектора відбулись перші збори сертифікованих архітекторів м. Києва, були присутні понад сто практикуючих зодчих. Під час засідання було розглянуто два основні питання:
1. Принципові засади реформування архітектурно-будівельної галузі, що їх підготувала Комісія НСАУ з питань професійної практики архітекторів, з врахуванням пропозицій, наданих місцевими організаціями НСАУ. Текст документа (див. у Додатку) пропонується до розгляду і виноситься на обговорення на форумі сайту НСАУ nsau.org. Коментарі можна залишати на цій сторінці внизу.
2. Хід робіт НСАУ зі створення Архітектурної палати України.
Правління НСАУ
Правління КО НСАУ
-
- Олена Михайлівна Кононець
- 2014-05-21 22:03
Прочитала "принципові засади" - в захоплення не прийшла. Знову "междусобойчик"? Мої міркування з цього приводу: 1) замовник робить вибір архітектора під конкретний проект;2)архітектор набирає команду під свої ризики; 3) архітектор в страховій компанії страхує свої ризики;4) страхова компанія призначає страхові внескі архітектору не відносно "заслуг перед Родиной"(сертифікати, "перемоги" в конкурсах або родинні стосунки з членами НСАУ), а відносно професійного стажу,побудованих об`єктів, відгуків замовників та архітектурних служб на місцях. Якщо якийсь "тато-митець" дуже хоче, щоб його розумна дитина вела важливий проект, то він і буде ризикувати и домовлятися зі страховою компанією(тобто -"майстер-підмайстер"). Контроль за "митцями" на місцях має вести архітектурна служба конкретного міста, селища, села - там, де проектується об`єкт.Ось якось так я бачу вихід із чергового "совкового междусобойчика". До речі, може так і пропонується, бо я на цих зборах не була і не чула обговорення.