29 квітня 2016 року відбулося розширене засідання Архітектурно-містобудівної ради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, присвячене інтеграції містобудівного законодавства України в Європейський простір.
Важливою подією засідання стало урочисте підписання рішення «Про надання Національній спілці архітекторів України статусу саморегулівної організації у сфері архітектурної діяльності». Відповідний наказ було підписано Віце-прем’єр-міністром України – Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Генадієм Григоровичем Зубко.
В привітанні на адресу НСАУ Mіністр відмітив, що набуття такого статусу є не лише визнанням заслуг Спілки, а й великим кроком для всієї країни. Дерегуляція, мінімізація ролі держави та чиновника, довіра до професіоналів – все це відповідає принципам побудови сучасного європейського суспільства. Віце-прем’єр висловив впевненість, що українські зодчі, маючи гарну освіту та неперевершений талант, спираючись на європейську нормативну базу, будуть успішними не лише в Україні, а й змусять говорити про себе весь світ.