Шановні колеги!
Як Ви знаєте, Спілка архітекторів була створена радянською владою заради контролю над творчою діяльністю архітекторів в рамках єдиного планового комплексу містобудівництва, який регулювався Держбудом. Держбуд організовував усю сукупність досліджень, проектування, будівництва, збереження пам’яток архітектури та містобудування, контролю за проектуванням та будівництвом.
Сьогодні в умовах ринкової економіки цілісність цього комплексу розірвана, а нова ще не створена. Наслідком цього стала втрата архітектором центрального місця в процесі створення архітектурних споруд та міст України. Центральними постатями став інвестор та замовник, а архітектура стала другорядним елементом інвестиційних циклів. Держава значно скоротила замовлення на дослідження, значні архітектурні споруди та містобудівні комплекси, але зберегла усі контрольні функції. Спілка архітекторів втратила свій вплив на розвиток професії та сенс. Архітектори втратили свою суспільну роль та авторитет.
Останній З’їзд Національної спілки архітекторів України затвердив основні положення Стратегії свого розвитку. Стратегія націлена на нову роль Спілки в перетворенні архітектурно-містобудівної сфери в напрямку підвищення її значення для розвитку України, а архітектурної діяльності в рушійну силу цього розвитку.
Як ми вважаємо, Спілка архітекторів сьогодні єдина організованість, яка спроможна побачити нову цілісність та зміст сучасної сфери архітектури та урбаністики в Україні. Але для цього вона повинна змінитись сама. Вона повинна зосередити та організувати інтелектуальні, організаційні ресурси професії на вирішення завдань Стратегії.
Для цього потрібно:
Для постановки та вирішення цих завдань Спілка архітекторів 13-15 травня проводить триденну зустріч архітекторів та урбаністів України, з участю представників влади та громадянського суспільства.
13 травня пройде науково-практична конференція «Архітектура і урбанізм; стан і перспективи».
Конференція має на меті:
Визначити зміни, що відбулись з змістом та формами організації архітектури, урбаністики, регіонального розвитку України в контексті глобальних трансформацій. Як це може позначитись на майбутньому професії.
Визначити стан та проблеми організації архітектурної та урбаністичної діяльності в контексті розвитку України. Що може зробити НСАУ щодо їх розвитку.
Визначити хто, де та як займається архітектурними та урбаністичними студіями в Україні, як можливо їх співвіднести та посилити в контексті розвитку інтелектуального потенціалу професії. Що для цього може зробити Національна спілка архітекторів України.
Обговорити як і де відбувається архітектурна освіта та просвіта в усіх її формах. Що може зробити НСАУ щодо їх розвитку.
14 травня пройде Стратегічна сесія НСАУ, яка має на меті визначити організаційні механізми реалізації Стратегії НСАУ.
15 травня пройде черговий Пленум НСАУ, що обговорить виконання рішень З’їзду НСАУ. Результати Конференції та Стратегічної сесії будуть використані при підготовці рішень Пленуму.
Зареєструватись для участі в Конференції можливо шляхом розміщення заповненої електронної заявки на інтернет-ресурсі НСАУ http://www.nsau.org. В заявці просимо вказати секцію, в роботі якої Ви бажаєте прийняти участь, а також зробити заявку на доповідь (10 хвилин), якщо є намір виступити на секції, та вказати тему доповіді. Останній строк реєстрації (прийому заявок) – 4 травня 2015 року.
Запрошуємо до участі в Конференції 13 травня 2015 року та стратегічної сесії 14 травня 2015 року.
За довідками звертатись до приймальної президента НСАУ:
тел.: (044) 279 9808; факс: (044) 278 1311